Help - Search - Members - Calendar
Full Version: fiat stilo 1.9 jtd 80 caluti ce parere aveti?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
radu91886
am okazia sa cumpar un stilo 2002 5 usi alb 1.9 jtd 80 cai la 77,000 km cu distributia schimbata la 60 mii , masina adusa din germania acum un an , un pic de ajutor ar fi binevenit: -ce parere aveti de acest motor ? ,
- ce probleme as putea intampina la o astfel de masina?
- cat ar costa o verficare la un service fiat , de ex 1 decembrie ? (poate e pe aici vreun mecanic de acolo ! )
- cam cat consuma motoru asta?ce motor e , e de fiat sau .....?
- se merita ?
please be patient !

Multumesc anticipat !
radu91886
hai ma baieti, ajutati un incepator!!!! :angel:
codrin81776
masina e super, mie personal imi place tare mult
si motorul de 1.9 rupe pamintul, bun tare...consum mic....fiabil
am un amic cu un punto cu motorizare de 1.9....bun tare
nu mai sta pe ginduri, ia-l
Ionut45405
Motorul e Fiat si 1.9 jtd e unul din cele mai reusite. Personal consider putini cei 80 CP, as prefera varianta de 100 sau 115 care consuma si un pic mai putin. Probleme specifice nu are, e pretentios la calitatea combustibilului (ca orice diesel modern). Consum cam 8 in oras si 7 afara scoteam eu cu unul. Depinde cat de adevarati sunt km (ma cam indoiesc, pt ca afara nu se cumpara diesel decat daca baga la greu km, ar trebui "citita" centrala la un service Fiat), de ce stricaciuni o fi avut si de cum a fost intretinuta, bineinteles si de banii care ii dai pe ea.
radu91886
Multumesc mult, afacerea se pare ca a cazut, rog un admin sa inchida topicul !
radu91886
Multumesc mult, afacerea se pare ca a cazut, rog un admin sa inchida topicul !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.