Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cifra octanica
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
onet_bogdan
am cautat ceva legat de ce ma intereseaza si nu am gasit...daca mai este imi cer scuze :angel: ...pina acum am folosit doar benzina Omv de 95 si la ultimul plin am zis sa incerc si cea de 100...ei acuma ma intreb are vre-un efect negativ asupra motorului?(1.2 htp)...de mers merge masina mult masi bine, e mai sprintena, per totat senzatia e pozitiva.
DORU
Cred ca raspunsul ti-l puteai da si singur!
Important este sa nu alimentezi sub o anumita cifra octanica, peste nu este nici o problema. Cartea de instructiuni a masinii ai deschis-o? Daca nu, incearca macar sa arunci o privire pe autocolantul lipit pe usita de la rezervor. Multumesc pt intelegere...
onet_bogdan
m-am uita si in talon si in carte si pe usita si imi zice doar de 95 de aceea am intrebat daca are vre-un efect negativ ca e de 100...nu zice ca minim 95 sau max 95
DORU
Da, 95 e minimul acceptat. Deci poti folosi OMV Carrera, daca te tine buzunarul. biggrin.gif
onet_bogdan
mersii mult de informatii...pina una alta e ok ....plateste firma smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.