Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Stilo 1,2 80Cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
daniel91781
Salut e primul meu post pe acest foru is de aceea in primul rand va salut.
S-a ivit o ocazie ca sa zic asa un Stilo din 2004 cu mai putin de 15 .000km.
Km sunt cat se poate de reali fiind masina unui prieten foarte bun al unui amic.

Ideea ca maine (de fapt azi) o sa aflu mai multe si o studiez mai bine masina.

deocamdata asta e tot pot sa va zic:
1,2 80 Cp
mai putin de 15 mii KM.
2004

Vrea 9000 euro pe ea. Eu deja m-am gandit la max 8.500 in functie si de dotarile pe care le-am vazut pe alte Stilo 1,2.

Voi ce spuneti?
Fata de un Logan 1,4 MPI cum e ? Mai lenesa?
Sorin82761
eu spun ca merita banii daca km sunt reali , calitatea de fabricatie intre cele doua modele nu e comparabila , stilo e mult peste , plus ca are 4 stele la euroNcap ( fiind aproape de 5 ) , atat doar ca nu stiu ce greutate are Stilo , motorul de 1.2 80 hp e super pe punto , albea , eu cred ca e cam cel mai puternic motor la cilindree asta
daniel91781
Surpriza, se pare ca nu prea stiu unul de altul sotul de soata.


Noile date sunt:

Masina are 26.000 km (ce ce nu e e mult oricum) in loc de 15.000 km.
Dar chestia care nu imi place este ca masina e din 2003 (face 3 ani pe 25 noiembrie), faza cu anul ma deranjeaza mai mult.
Masina e impecabila nici cea mai mica ciupitura.
Am mers cu doamna in masina si m-am convins ca nu a omorat-o, stie sa schimbe vitezele nu o bruscheaza.
La un moment dat am mers cu un prieten in masina amandoi avem aproape de 100Kg si tragea destul de bine masina tinand cont de motor si de faptul ca eu merg cam 70-80% din distante in oras.
El peste 1,9 m eu in jur de 1,85m si spatiul era destul chiar daca e in 3 usi mi s-a parut destul loc si in spate.
Portbagajul e surprinzator de mare.
Frane superbe.


Ce mi s-a parut e ca avea ceva troncanit pe spate sau poate am avut impresia asta din cauza suspensiei oarecum dure...oricum mult lmai rigida decat la Loganul meu.
Mai simteam ceva in volan la anuite gropi dar iarasi e posibil sa fie din cauza rigiditatii suspensiei.
Posibil scut un pic slabit dar asta se rezolva simplu.



Problema mea ca omul vrea 9.000 euro si nici un euro mai putin iar eu cred ca masina face 8.000 euro. Una noua 1,4 16V e 12.700 euro de 1,2 nu am vazut pret pentru una nou in Romania.
r4mp
daca are : scaune incalzite , climatizare " bizonica " , pachetul lumini si ploaie , computer bord , abs esp asr , radio cd , geamuri si oglinzi electrice ... si chiar e in starea care o descrii tu, atunci merita cam 8.800 - 8.700
dan91485
iti pot oferi la 8500 negociabil un stilo 1.2 16 v 80cp,dar cu 5000km reali si verificabili,dar oricum se vede pe masina
dan91485
sau 8000 fix,cum preferi...este expusa pe pagina 'masini.ro' la 8600,ai date de contact acolo sau imi scrii
remier
Am luat si eu de curand, in special pentru oras, un Fiat Stilo si sunt incantat de el. ( pentru drumuri lungi si concedii am un VW Sharan )
Este fabricat in luna 12/2002, motor de 1.2 pe benzina, 80.000 de km reali, super ingrijit atat la exterior cat si la interior, este ca si nou.
As dori de la cei care au acest tip de masina, cateva sfaturi pentru intretinere si schimb consumabile, cel mai potrivit service din Bucuresti in cazul cand e nevoie de asa ceva.
Am primit o singura cheie tip briceag de la fostul proprietar- atat a avut si el >>> unde pot apela sa mai fac una ?
....si toate cartile masinii, care din pacate sunt toate in germana si pricep nimic !!!!!! _ Are cineva aceste carti in engleza sau franceza, sau italiana ???...as vrea sa le imprumut sa le scanez, pentru ca sunt butoane pe care nici nu le-am atins, si functii ale computerului de bord ca nu stiu sa le folosesc.
Rog pe cei care pot, sa ma ajute !!!!
r4mp
Salut, bine ai venit pe forum si sa o stapanesti sanatos thumbsup.gif

Pentru toate lucrurile care te intereseaza iti recomand clubfiat.ro unde o sa gasesti si cartea masini in engleza.

Pentru piese la preturi mai rezonabile poti apela cu incredere la italoparts de pe soseaua de centura bucuresti.
Service nu stiu sa iti recomand inafara de cele Fiat ( Autoitalia Autoperugia samd )
remier
Multumesc pentru urarile de bun venit " r4mp " si la randul meu va spun bine v-am gasit.
Am citit ce am gasit aici despre Stilo, si m-as bucura daca raspunsurile si comentariile ar fi mereu la obiect si facute de cei in cunostiinta de cauza care sunt posesori ai masinilor despre care discuta.
Astept sfaturi de la cei cu experienta care au Fiat Stilo, pentru ca sincer va spun, eu nu am avut pana acum decat o Dacie pe care am ingrijit-o asa cum am putut timp de 28 de ani si un microbuz Barkas, iar acum de curand le-am inlocuit pe amandoua.
remier
Revin cu poze si rugamintea din mesajele anterioare

acesta este "Fietel"


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.