Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Casco
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
liviu71426
Am nevoie de un mic ajutor. De maine 08.11.2006 pot sa imi ridic masina (Hyundai Accent) de la dealer. Problema este ca nu as vrea sa ies cu masine de pe poarta dealer-ului fara sa am casco valabil. Cum pot sa fac sa inchei casco daca nu sunt in posesia nici unui act al masinii..... Cum pot sa procedez pt ca nu am nici cea mai mica idee.
Multumesc anticipat!
lucicop
Poti incheia polita pe baza codului VIN (Vehicle Identification Number) al masinii pe care ar trebui sa-l stii, sau sa-l poti afla de la dealer.
liviu71426
Multumesc de informatie. Am calculat pe site la Allianz, pe numele mamei+toate datele ei, si a rezultat o prima de asigurare anuala de 175 Euro ?!?!?!?! Mi se pare "exagerat" de mica suma, chiar daca se ofera reduceri pt vechime in condus, daca nu ai avut accidente.....etc.
A, suma asigurata este 10.433. Cum vi se pare? Sa fie o eroare?
lucicop
Procentele de asigurare variaza cam intre 4% si 5-6-7% din suma asigurata. Eu am 4.3% la BCR Asigurari.
test70259
Hello,

Am de gand sa-mi fac asigurare CASCO la BCR Asigurari si vreau sa va intreba daca ati avut vreo problema cu ei ? As vrea sa optez pt ei pt ca:

au incheiat intelegere cu service-ul reprezentantei;
suma care o platesc este mai mica

Am citit contractul si pare ok, dar m-ar interesa sa stiu daca au fost cazuri cand nu si-ai onorat contractul.

Multumesc
TLS-09
Despre orice asigurator se poate spune atat de bine cat si de rau.Proportia difera evident de la caza caz, de la sucursala la sucursala etc.
Depinde si de tine sa ai o relatie buna cu el sau macar sa te impui. In mod normal lucrurile nu ar trebui sa stea asa dar pana evoluam mai dureaza.
Elementul determinant ramane la noi deocamdata pretul asigurarii platite.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.