Help - Search - Members - Calendar
Full Version: AUDI A1
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
florin55503
Audi A1 este asteptat in 2009

Producatorul german de automobile Audi va lansa in anul 2009 un coupe compact, care se va avea indicativul A1 si va fi concurentul direct al modelului Mini, potrivit lui Ralph Weyler, directorul de marketing si de vanzari al Audi citat de editia electronica a ziarului Der Spiegel.

A1 va avea la baza actuala platforma tehnica a modelului Volkswagen Polo si se crede ca pretul se va situa in jurul sumei de 16.000 de euro.

In acest fel, Audi incearca sa atraga o serie de clienti tineri, sperand ca in acest fel isi va forma o clasa de clienti dedicati care, in viitor, vor achizitiona modele din clasele superioare ale constructorului
florin55503
poza
R a z v a n
are fata de adidas
Sorin82761
QUOTE(R a z v a n)
are fata de adidas

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif mortal
Da e dragut mie imi place
air_wolf
mica rea si-a dracu' biggrin.gif un quattro si W12 pe asta si-o faci nava spatiala!!!!
r4mp
probabil motorizarile de pe TT.. ca dimensiune fiind destul de apropiat
Andrei Suzuki
BMW serie 1? :angel:
Leone
QUOTE(Andrei Suzuki)
BMW serie 1? :angel:


Neah, asta arata mai a masina! biggrin.gif
Otto73
Una dintre putinele masini mini care-mi place.
Cred ca mini va fi ingropat de audi.
Lucian55
Farurile alea sunt identice cu farurile unui polo.
CPI
QUOTE(Lucian46847)
Farurile alea sunt identice cu farurile unui polo.

Da, si cu ale lui Legacy biggrin.gif .

Mai e pina in 2009, probabil ca se va mai schimba look-ul!
Bianca81932
QUOTE(CPI)
QUOTE(Lucian46847)
Farurile alea sunt identice cu farurile unui polo.

Da, si cu ale lui Legacy biggrin.gif .


Da, farurile seamana mult cu cele de la Legacy, dar in rest e destul de draguta, daca nu ii modifica lookul pana in 2009, o sa aiba multi admiratori.

Sunt curioasa ce variante de motorizare va avea blush.gif
HalbaSus
Avand in vedere ca probabil va avea aceasi platforma cu polo cred ca motorizarile vor fi incepe cu 1.4 (mi-e greu sa cred ca vor pune motorul 1.2 in 3 cilindrii pe un audi) si variantele de varf vor avea ~170 cp.... sunt curios daca vor pune si o forma de tractiune integrala... guess not... dar mai e pana in 2009.
Andrei76320
QUOTE
Una dintre putinele masini mini care-mi place.
Cred ca mini va fi ingropat de audi.


I Don't think so, mini are ceva ce asta, n-are si no sa aiba, "farmec".
Masini de genu a1, ibiza cu muschi, polo gti, fiesta st si carea or mai fi au tehnica si pret mare.
DAR in plus mini are farmec, ceva clasa britanica, tehnologie germana, nu cred ca pe ansamblu vreo masina enumerate mai sus poate sa se ridice la nivelul ei, nici gand.
Mercedes a creat smart coupe,etc pentru concurenta cu mini si atat, stiti ce poate si cat sa vandut.
Chiar daca pot sa puna motoare mai puternice( polo gti 150 CP), mini are 170 si pentru impatimiti si fani exista MINI John Cooper Works, 1.6 210 CP, din fabrica- sunt si 2 buc pentru Romania, parca 33000 sau 39000 EURO.

Razvan a zis ca are fata de adidas- perfecta dreptate.
:wave:
Andrei76320
QUOTE
Una dintre putinele masini mini care-mi place.
Cred ca mini va fi ingropat de audi.


I Don't think so, mini are ceva ce asta, n-are si no sa aiba, "farmec".
Masini de genu a1, ibiza cu muschi, polo gti, fiesta st si carea or mai fi au tehnica si pret mare.
DAR in plus mini are farmec, ceva clasa britanica, tehnologie germana, nu cred ca pe ansamblu vreo masina enumerate mai sus poate sa se ridice la nivelul ei, nici gand.
Mercedes a creat smart coupe,etc pentru concurenta cu mini si atat, stiti ce poate si cat sa vandut.
Chiar daca pot sa puna motoare mai puternice( polo gti 150 CP), mini are 170 si pentru impatimiti si fani exista MINI John Cooper Works, 1.6 210 CP, din fabrica- sunt si 2 buc pentru Romania, parca 33000 sau 39000 EURO.

Razvan a zis ca are fata de adidas- perfecta dreptate.
:wave:
ivghenie74744
ai nimerit o razvane te ai gandit mult? sau a fost spontan . beer.gif
o sa fie 16000 cum a fost si logan 5000
Otto73
QUOTE(R a z v a n)
are fata de adidas

Mai bine adidas decat opinca ala "mini"
Andrei76320
OPinca blink.gif , mai vedem cand o sa apara a1, care pe care.
Sa dau si alte exemple de masini facute degeaba, sau ma rog nu pentru un profit simtitor sau pentru o imagine de marca (in concordanta cu renumele si imaginea firmei producatoare) - smart, a2, chiar si seria 1, fiat seicento(alta clasa, renume dar totusi fiat face(a) masini renumite in clasa mica).
Bine ca nu se apuca si BMW sa faca dubite ca Mercedesul sau monovolume(desi parca am citit undeva ca au un gand sa faca ceva gen B classe), sau Vaneo ce sa mai zic :puke: .
R a z v a n
QUOTE(Otto73)
QUOTE(R a z v a n)
are fata de adidas

Mai bine adidas decat opinca ala "mini"


Cand i-am zis adidas ma refeream la design, nu la miros. Adica e bine la design. :-) Ca design e ok. Influentele din FMCG in design auto sunt la tot pasul (vezi fordul ala SUV sport care parca e un clapar de ski)
alcris01
Daca e vorba de Fordul S-Max, spre stupoarea (sper ca nu numai a mea) blush.gif a iesit masina anului 2007. Ce sa mai intelegem de aici, se trag sfori si la vot? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.