Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum functioneaza VG-2
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
mihai83654
Salutare. Tocmai am primit din SUA cadou un detector radar Cobra 9210. Are tot felul de functii , ba chiar te anunta de radar prin comanda vocala. Are si VG-2 (pentru cei ce nu stiu, este functia ce permite ca detectorul tau sa fie invizibil pt politie) si voiam sa spuneti cei care stiti, daca atunci cand iti apare semnalul VG-2, aparatul se inchide automat sau trebuie sa il inchid eu? Ca din cate stiu eu , vg2 in asta consta in momentul in care detecteaza (detector de detector de detector de radar biggrin.gif al politiei) se inchide.
Multam mult.
eddie
Toate detectoarele radar emit un semnal de nivel mic care poate fi interceptat de catre un detector VG2. In principiu un VG2 detector este un detector de radar-detector si este folosit de catre politisti pentru a detecta masinile care au instalate detectoare de radar (acolo unde folosirea lor nu este permisa).
Un detector radar care este nedetectabil VG2 are un circuit special care fie schimba frecventa detectorului radar fie temporar opreste detectorul cat timp este scanat de un detector VG2.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.