Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Skoda Roomster Scout
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Cipicanu`
Uite-l
Cipicanu`
..
Cipicanu`
...
HalbaSus
Postasem initial pe versus dar aici e mai relevant:

Azi am vazut un roomster pe viu... Doamne ce urata poate fi masina asta blink.gif Iar uratenia vine din faptul ca masina nu se vrea neaparat o utilitara, ci mai mult o masina de familie (desi sunt convins ca va fi folosita in majoritatea cazurilor ca si utilitara)... parca loganul MCV nu mai pare atat de oribil in comparatie cu roomsterul asta. Mai ales din lateral e horor.

Roomsterul vazut de mine era bleu, asta pe negru mai ascunde din uratenia masinii... dar tot urata e.
Cipicanu`
Se va lansa cat de curand si in Romania...sfatul meu este sa te urci in el si sa-l conduci...dupa aia mai vorbim.


PS:
Si noua Fabia e urata?
eddie
Cum? Nu s-au lansat inca ? Eu am vazut un trailer plin cu Roomstere albastre acum vreo 2 zile prin Aviatiei !
Cipicanu`
Pai lansarea mondiala a fost in iunie in Italia...dar in Romania...mai tarziu. Cred ca saptamana viitoare.. biggrin.gif
air_wolf
ambele sint ORIBILE!!!!! au dat cu batul in balta si cred ca se vor vinde doar pentru ca sint skoda, nu pentru frumusetea lor. intre ele si logan as lua loganul cu ochii inchisi... sad.gif
Cipicanu`
Lasa ca e mai frumos Fiat Palio... :bash:
Baby Blues
Ma mir ca aceasta masina candideaza la masina anului. Eu as denumi-o masina horror a anului 2007. Domle ! Ce nu face firma pt popularitate? Orice! Ieftin si mult ca si Logan-ul. Eu nu zic nu-mi permit Bmw seria 7 ,5 sau 3 dar macar o Toyota Corllola imi iau. biggrin.gif
PS: Daca am familie, respectiv eu, ea si inca 3 "de ei", prefere sa -i car cu orice masina din clasa compacata sau subcompacta decat cu "uratica" asta. biggrin.gif .
air_wolf
QUOTE(Cipicanu`)
Lasa ca e mai frumos Fiat Palio... :bash:


poate ca nu, dar landcruiserul e de 1000 de ori mai frumos smile.gif smile.gif desi la betie sint unii care ar face-o si cu muma padurii sau baba-cloanta, deci nu vad de ce n-ar vedea si roomsterul o masina frumoasa biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Cipicanu`
Mda...ce are boul cu iepurele
Otto73
QUOTE(air_wolf)
ambele sint ORIBILE!!!!! au dat cu batul in balta si cred ca se vor vinde doar pentru ca sint skoda, nu pentru frumusetea lor. intre ele si logan as lua loganul cu ochii inchisi... sad.gif


SUBSCRIU si eu.
O blink.gif R blink.gif I blink.gif B blink.gif I blink.gif L blink.gif E blink.gif
air_wolf
in principiu au 4 picioare... biggrin.gif sper ca macar garda la sol sa fie mai mare ca la alte skode, pentru ca altfel e terminata din start si ca utilitara
Cipicanu`
Masina e misto...condu-o si iti vei schimba parerea.

Gandeste-te ca tot ce va aparea de la Skoda de acum incolo va purta design-ul asta...asa ca...vei uri Skoda? blink.gif
air_wolf
nu se pune problema ca o urasti sau nu... pur si simplu iti place sau nu. e posibil chiar sa nu piarda din vinzari, cine stie... blink.gif
HalbaSus
Pe mine nu ma deranjeaza atat de mult noul design frontal... nu e cel mai reusit dar nu e nici foarte urat... dar uitati-va la masina asta din lateral... goooood it loooks ugly... macar loganul pastreaza "aparenta" de masina prin faptul ca geamurile laterale spate sunt la acelasi nivel cu geamurile laterale fata... aici prin faptul au pus geamurile laterale spate mai mari, iar cele fata sunt mai mici si mai sus, au evidentiat si mai mult inaltimea si uratenia masinii...
HalbaSus
sorry, post dublu
Paul46623
Arata ca si cum cineva ar fi luat o jumatate de compacta si ar fi lipit-o de o jumatate de monovolum. Si stalpii spate sunt prea grosi (tare dubioasa forma si marimea mini-geamurilor alora).
Leone
Cred ca Bangle s-a clonat....si una din clone a ajuns la Skoda! biggrin.gif
air_wolf
e aceeasi chesti ca si cu loganul: desi conceptul arata bine, varianta de serie e vax! halba, din lateral nu ma uit la ea ca visez urit noaptea!!! biggrin.gif
Baby Blues
Domleeeeeeeee iar am deschis topicul asta noaptea!
Iar nu dorm bine biggrin.gif :pray:
Cipicanu`
Railor
Xalanx
gizăs... si eu care credeam ca apare Tiida la noi si e cea mai nasoala aparitie auto pe 2007...
M-am linistit, asta e urata cu craci. Fabia 2 la fel.
Baby Blues
Asteptam coupe-ul! biggrin.gif :angel:
air_wolf
reclama la skoda, ceva cu alunga stressul: normal ca il alunga, doar e de infarct! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif skoda DOOMSTER!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
DORU
I-am dat ieri roata in showroom, m-am urcat in ea... mi-a placut, cu o exceptie: linia caroseriei la portierele fata, in dreptul geamurilor, spre montantii centrali, nu se regaseste si la interior...apare o portiune neagra ciudata. Insa gadget-urile interioare sunt misto.

DOOMSTER ? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
ASTA LA VISTA, BABY ! :minigun: :bandit: biggrin.gif
alcris01
Acum va avea si Loganul MCV un reper de comparatie la capitolul caroserii naspa :argue: biggrin.gif
adi.mitrea
Roomsterul ăsta pare încă o mașină făcută pe gusturile ciudaților de europeni care vor și break și mașină de clasă mică... nu știu. Personal nu-mi place cum nu-mi place nici un model actual al Skoda.

O1 standard mai frumos decât 02 standard.
01 RS mai urât decât 02 RS.
Fabia 1, facelift și ce mai vreți voi o mașină în regulă, echilibrată dar cu niște motorizări de bază de tot râsul și opționale scumpe ca la BMW.
Desigur tot ce am spus aici ține de gust dar Skoda nu mi-a plăcut niciodată în mod deosebit, sentiment accentuat de motoarele păcălite pentru versiunile de bază.

Roomster vine oare cu 1.2 htp 64 de cai fără geamuri electrice, fără oglinzi electrice, fără AC, fără servo și cu spoilere negre - totul la "doar" 12.000 euroi CIP? :minigun:
air_wolf
AAAAAAAAAAA blink.gif si trebuie sa dai jos manual geamurile alea miiiici miiiici? dupa ce ca e naspa, sa mai pui si mina pe ea??!?!?!? :puke:
Cipicanu`
Nu pui mana ca sunt electrice din standard.. biggrin.gif
_Theo_
fara suparare...mie skoda octavia 1 mi-a placut la nebunie...dar tind sa-i dau dreptate lui adi.mitrea ... e oribil roomsterul biggrin.gif nu ca loganul mcv ar fi mai breaz dar nuj ce a fost in capul astora de la Skoda...le-o fi fost frik de Dacia >:) :angel:

si ink ceva...mi se par enorm de scumpe skodele...era asta-vara "oferta" la fabia ... motor de 55cp fara abs si geamuri electrice park la doar 9000 de euro si parca avea AC dar nu sunt sigur :|
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.