Help - Search - Members - Calendar
Full Version: bucharest-ring
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Motor sport
radu66490
are cineva idee ce o sa se intample duminica,ce masini o sa vina,care i programul?
multumesc
gabi4
daca va fi zapada va fi super cool biggrin.gif
air_wolf
la 10 cica e conf de presa
Andrei38283
Ce se intampla duminica??
air_wolf
woooowwww... nu se stie!!! naspa... e preludiu la etapa de fia-gt de anul viitor... www.bucharest-ring.ro
Tarabostes
site-ul e mai mult decat confuz
ai ceva informatii clare?
air_wolf
nu, dar ma duc... vad ce iese
adi.mitrea
Desi raspunsul vine cam tarziu... imi cer scuze.

Eu acum plec. Promit sa fac poze.

Demonstrație cu mașini scumpe de curse la București
3 noiembrie 2006 19:06:50


Duminică se va desfășura, în zona Piața Constituției - Palatul Parlamentului din București, o demonstrație cu 18 mașini de curse, a căror valoare totală depășește 5 milioane euro, care va fi o repetiție generală pentru campionatul FIA GT, a anunțat, vineri, Automobil Clubul Român (BCR).

La startul demonstrației de duminică din Piața Constituției se vor afla automobile de curse din cele mai cunoscute campionate ale lumii: Lamborghini Murcielago GT, Lamborghini Gallardo GT3, Porsche 996 GT3 RS, Formula Renault 2000 și două mașini din cupa Dacia Logan Germania.

Cele mai scumpe mașini ce vor fi prezente sunt Mercedes Benz CLK - GTR de 1,5 milioane dolari, și Ferrari F40 al cărui preț poate ajunge la un milion de dolari.

La eveniment va lua parte și fostul pilot de formula 1 Karl Wendlinger.

Programul demonstrației pentru public va începe la ora 9.00, când este permis accesul în spațiul de vizionare din jurul traseului demonstrației, continuă cu ora 11.30, când va începe demonstrația propriu-zisă, și se va încheia la ora 15.00 cu o expoziție auto a modelelor de curse care au participat la eveniment.

Demonstrația e organizată de Bucharest Ring, societate care a cumpărat drepturile de la SRO London, promotorul etapelor FIA GT.

O dată cu această demonstrație va fi prezentată oficial etapa "Bucharest Ring" care se va desfășura anul viitor în a doua parte a lunii mai, ca parte a campionatului FIA GT.

Bucureștiul a fost inclus în calendarul pe 2007 al competiției FIA GT organizată de Federația Internațională de Automobilism (FIA).

Etapa de la București se va desfășura pe 20 mai 2007, pe un circuit ce urmează a fi construit în jurul Palatului Parlamentului până la acea dată. Cursa va fi cea mai importantă organizată până acum în România.

Etapa românească e a treia din calendarul FIA GT 2007 în care mai sunt incluse și circuite faimoase în Formula 1, cum ar fi Monza (Italia) sau Silverstone (Marea Britanie).


Reporter Vlad Barza

Editor Lidia Moise

sursa: www.newsin.ro
adi.mitrea
si primele poze....
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
adi.mitrea
Asta a facut senzatii.... cerculete dupa cerculete biggrin.gif
gabi4
scuze de calitatate, is facute cu telefonul
gabi4
blush.gif
gabi4
cel mai mult mi-a placut murcielago
is curios daca la cursa de anul viitor va fi aceeasi organizare bicycle.gif
si acum la carat de cartofi. apropo era varianta de 1.4 si tamburi pe spate? biggrin.gif
adi.mitrea
Ai un telefon bun dacă ai scos poze așa clare biggrin.gif .

Loganul Alb era de 1.6 cu tamburi pe spate și arăta chiar binișor. chiar dacă avea cartofi sau ce ziceți voi în portbagaj blush.gif

Mai am văzut unul vișiniu despre a cărui motorizare nu cunosc...
Alex-F1
Hehe....been there arigato.gif ....poate sunt singurul timisorean de pe forum care a fost acolo.... :wave: ....super-cool demonstratia, pacat ca nu le-au calcat ceva mai tare pe coada, dar nu le-a fost permis, din cauza masurilor de securitate f. scazute.....si mai e pacat ca Mertzanul era stock, nu scotea sunete de cursa, era f. silentios si cuminte, fata de Maserati, Lamborghini sau Jaguar F1, care efectiv iti incantau auzul cu urletele lor, este? blink.gif Am facut si io peste 100 de poze + filmat cu camera video vreo 30 min. arigato.gif Daca am si io ceva poze deosebite, o sa le pun aici, dar deocamdata nici nu le-am descarcat, ca abia ieri am sosit in Timisoara....azi ma uit si la poze si la film, sa vad ce-a iesit... band.gif Vorbeamos :wave:
Marius43590
a fost super, mai putin inconstientul ala cu porche galben - era sa o scoata in decor de cateva ori peste zecile de gura casca asa ca mine....
petre 1
Cursa FIA GT va avea loc si in 2008. yes.gif Este oficial, s-a anuntat ca in 2008 se va alerga din nou la Bucuresti in perioada 22-24 AUGUST.Circuitul va fi celasi ca si in 2007.Eu personal mor de nerabdare thumbsup.gif
Oana
me too...poate de data asta ne adunam mai multi...
petre 1
Gata s-au pus biletele in vanzare ... Bucharest Ring 2008 Vineri, 22 August 2008, ora 10:00
Bucuresti - Palatul Parlamentului


Biletele comandate pana pe 30 iunie beneficiaza de un bilet paddock gratis pentru aceeasi zi .

Pret/bilet:

Vineri 22 august:
Platin : 20 RON
Gold : 20 RON
Silver : 20 RON
Paddock : 20 RON

Sambata 23 august:
Platin : 80 RON
Gold : 60 RON
Silver : 40 RON
Paddock : 40 RON

Duminica 24 august:
Platin : 115 RON
Gold : 95 RON
Silver : 60 RON
Paddock : 40 RON

Oana
QUOTE (petre 1 @ Jun 9 2008, 03:11 PM) *
Vineri, 22 August 2008, ora 10:00

la ora aia voi fi la prima sesiune de antrenamente de la valencia... imi pare rau ca s-au nimerit in acelasi we... asa ca ai ramas responsabil cu pozele...
mi se pare mie sau sunt mai scumpe biletele decat anul trecut?
Diesel
Trebuie sa caut biletele de anul trecut, Gold combinat pentru toate cele 3 zile e mai ieftin parca.
Alex-F1
QUOTE (oana87995 @ Jun 9 2008, 09:35 AM) *
mi se pare mie sau sunt mai scumpe biletele decat anul trecut?


Ai auzit tu de ceva in Romania sa se ieftineasca de la un an la altul??? ninja.gif Io la ora respectiva voi sta la mare cu burta la soare si in plus in 3 august voi merge la F1 la Hungaroring, deci ajunge pt. anul asta.... whistling.gif
petre 1
ok .deci mai sunt 3 zile,cine vine poate ne vedem la fata locului ? thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.