Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Topul masinilor cu cei mai multi greierashi
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Andrei38283
Citind si pe alt forum despre problema vestitilor "greierashi" m-am gandit ca ar fi o idee buna sa facem un top al masinilor care "sufera" de aceasta boala. Rog moderatorii sau administratorii sa faca un poll cu cele mai vadute modele din romania ca sa ne putem exprima si prin vot.
Va multumesc. arigato.gif
Dan27
Dacia! intotdeauna number one!la capitolul asta.
air_wolf
QUOTE(Dan27)
Dacia! intotdeauna number one!la capitolul asta.


nope... dacia e mic copil pe linga niva biggrin.gif biggrin.gif chiar si posesorii recunosc asta smile.gif

in rest dupa o anumita virsta totate scirtiie si troncane... inclusiv bmw si audi si mercedes.
HalbaSus
supernova... trancane haionul de o ia mama dracului... defapt poate ca nu are asa multi greierasi dar totul e acoperit de troncanelile groaznice ale haionului.
Adrian
scuzati-mi intrebarea dar cand spune-ti ''greierasi'' va referiti la defecte?
Otto73
QUOTE(adrian88025)
scuzati-mi intrebarea dar cand spune-ti ''greierasi'' va referiti la defecte?

Nu, ci la scartiituri ale anumitor elemente cum ar fi bordul, etc. biggrin.gif
r4mp
nova si supernova pe care s-a facut taximetrie sau scoala de soferi biggrin.gif
Andrei38283
QUOTE(HalbaSus)
supernova... trancane haionul de o ia mama dracului... defapt poate ca nu are asa multi greierasi dar totul e acoperit de troncanelile groaznice ale haionului.


Iti dau dreptate. Face groaznic haionul ala la SN.
TLS-09
Deocamdata nu votez pentru ca nu mai are rost. Opinia mea a fost exprimata deja.
Daca limitam topicul la cele expuse este pacat. Asteptam ca si proprietarii de masini mai....... sa voteze la rindul lor.
Si cu greierasIi este o filozofie.
Ei apar cu precadere9 in opinia mea) si mai repede la trei categorii de masini:
1.cele prost facute
2.cele mai rigide
3.cele de teren
James Kilowatt
Nubira s-a umplut :bash: ... insa par sa fie in portiere si nu in bord. O sa incerc odata sa-i vanez.

pe de alta parte, ibiza n-a avut nici unul desi era mult mai veche si mai hartanita, si bordul a fost rupt de hotul care a smuls radioul cu tot cu juma' de bord... o fi luat si greierii cu el.
eddie
Eu am niste cosasi adevarati la Clio cand ridic geamurile sau merg cu ele deschise.Asta se intampla numai pe vreme uscata.
De aceea nu merg cu ele decat inchise.Cand exista ceva umezeala in atmosfera,nu mai face deloc.
Remediul este spray-ul siliconic.Dau geamul jos si dau la greu pe chedere,in sus,in jos,nu au cum sa nu se duca vapori si pe ghidajele geamului,pe cablu,peste tot....asa si nu mai am treaba un timp,asta ca sa nu merg sa-mi demonteze fata la usa in service,sa-si bage nasul pe-acolo,sa ma coste o gramada si sa aiba in final acelasi efect.
Baby Blues
QUOTE(Dan27)
Dacia! intotdeauna number one!la capitolul asta.

Era vorba de masini nu de dacii. biggrin.gif biggrin.gif
R.V.28389
Totusi, greierasii frantuzesti (Megane) sunt altfel, parca... :boxing:
RV
stefan44002
Mai devreme sau mai tarziu, orice masina se va pricopsi cu greierashi. Nici o marca nu este scutita de asta, dar in principiu, cele spuse de TLS-09 sunt adevarate.
Candva, am fost si eu un luptator contra greierashilor, dar in ziua de azi nici nu ii mai bag in seama.
Leone
QUOTE(HalbaSus)
supernova... trancane haionul de o ia mama dracului... defapt poate ca nu are asa multi greierasi dar totul e acoperit de troncanelile groaznice ale haionului.


subscriu, dar eu am rezolvat problema asta cat se poate de simplu: mi-am luat boxe mai mari....si acopar zgomotul cu muzica! biggrin.gif
air_wolf
QUOTE(Leone)
QUOTE(HalbaSus)
supernova... trancane haionul de o ia mama dracului... defapt poate ca nu are asa multi greierasi dar totul e acoperit de troncanelile groaznice ale haionului.


subscriu, dar eu am rezolvat problema asta cat se poate de simplu: mi-am luat boxe mai mari....si acopar zgomotul cu muzica! biggrin.gif


eu am iesit mai ieftin, doar cu o surubelnita si cu niste Bison... biggrin.gif
ionut91746
Daca dispare unul apare altul mai gras... :disgust: daca-i ignor, dispar de la sine... blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.