Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Help
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Edvin91403
as vrea si eu sa stiu daca am vreo problema daca la display mi-a aparut un simbol cu un fulg de nea ... e ceva in neregula ... sau apare doar pentru ca e sub 5 grade ?
Mentionez ca am un Golf V 1.4
Gadi59670
Fulgul de nea apare automat la temperaturi mi mici de 3-4 grade , te avertizeaza sa fii mai atent la drum ( posibil polei ) .
alcris01
Atentie la frana si la pedala de acceleratie blush.gif
_Constantin_
Frate astia de intrebati asemenea chestii... voi sunteti reali? Existati in lumea adevarata? Ati furat masinile alea? Scrie tot ce vrei sa stii despre masina in manualul de utilizare. Ce nu scrie acolo nu te intereseaza sau cu siguranta trebuie sa-l stie mecanicul. :ban:
cornel90012
biggrin.gif Constantin
De multe ori manualul e in germana, ca doar is masini nemtesti, nu?
Si-atunci intrebam pe aia care se pricep mai bine, nu? In speranta ca nu se supara smile.gif
_Constantin_
Nu se supara nene nimeni ca de aia suntem aici dar manual in limba germana ai daca ai furat masina sau esti prea ignorant sa te duci la dealer sa ceri un manual in limba romana, in cel mai rau caz iti va oferi un manual tras la xerox, gratuit bineinteles, asta daca nu au unul original. Garntat asta.
florinm2all
QUOTE(_Constantin_)
Nu se supara nene nimeni ca de aia suntem aici dar manual in limba germana ai daca ai furat masina sau esti prea ignorant sa te duci la dealer sa ceri un manual in limba romana, in cel mai rau caz iti va oferi un manual tras la xerox, gratuit bineinteles, asta daca nu au unul original. Garntat asta.

Nu fi chiar asa sigur... :evil:
syyca93688
Salut.
Mi-am cumparat recent o masina WV 1.9 TDI 74kw (101cp) variant din 2003, cartea service este in germana. Am fost la reprezentanta WV din Iasi si miau spus ca nu au carti service in romaneste si nici nu pot sa-mi dea una ca sa o trag la copiator
Dati-mi o mina de ajutor :
- la cat timp se schimba : filtrul de motorina ; antigelul ; lichidul de frana ; cureaua de distributie ; ulei cutie viteze ; ulei ptr. servodirectie ;
Cristi2
uite cum fac eu
-ulei si filtru de ulei si aer - la fiecare 10 000
-filtru de motorina si polen - la fiecare 20 000
-ulei servodirectie si cutie de viteza - doar daca este cazul.
-lichid de frana - 2 ani
-distributie - prima la 90 000, apoi la 60 000
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.