Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Suport Skiuri Almera
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Tarabostes
Vine iarna si suportul magnetic pe care il aveam pana acum nu-mi mai place. Ce tip de bare transversale se pot pune pe Almera? Stiu ca a mai intrebat cineva dar nu cred ca i s/a raspuns. M-am uitat prin magazine dar sunt prea multe modele si nu prea m-am lamurit.
Si-a luat cineva asa ceva? Nu ma trimiteti la dealer ca ma fost, pe langa faptul ca accesoriile originale sunt cam piperate, i-am intrebat si habar nu au ce si cum ( doamna care stie e in concediu, dar oricum cred ca dureaza pana il aducem ...etc)
Arheopterix
Eu folosesc unele cu magneti.
Ieftine,si nu am avut probleme.
Tarabostes
Stiu,am si eu unele. Problema este ca nu poti pune o placa ( nu sunt fan dar mai apar prieteni) sau mai mult de 2 perechi. Se intampla sa nu merg doar eu si nevasta-mea si atunci nu e prea placut sa mergi cu 1-2 perechi in masina. Maine dimineata ma duc la un magazin pe la tineretului, fiind un magazin mic o sa pot face o proba ca sa gasesc modelul potrivit. Va dau de veste ce gasesc.
Random
Eu am comandat acum bare transversale originale pentru portbagaj sau cum i-o fi spunand acelei cutii de se monteaza pe ele. Nu le-am vazut, deci nu stiu cum arata si as fi foarte curios. Am cautat si pe net dar n-am gasit nimic. Tarabostes, tu ti-ai pus? Daca da, ai vreo poza ceva?
Tarabostes
nu mi-am luat, desi pana la urma am gasit. Atera-barele transversale si sistemul de prindere trecea de 150E + suportul de skiuri inca 80E sau pe acolo. cum nu am plecat la ski mai departe de valea prahovei chiar nu am simtit nevoia
Marian105543
Salut,

Am tot cautat si eu sa-mi pun bare transversale pe Almera mea si cautat pe google (cheie de cautare "cutii portbagaj") am dat peste o firma cu un site aranjat frumusel. Nu-i reclama, dar acolo ei au motor de cautare in functie de marca, model si an de fabricatie. Pentru Almera am gasit doar facute de Mont-blanc si barele erau la 105E+tva. Cutia cea mai ieftina am gasit una de la Hapro pe la vreo 150E (e drept ca era cea mai ieftina la lungimea pe care o cautam eu; asta avea vreo 1,9m lungime).

Voi pe unde ati mai gasit bare pt Almera. Prefer sa compar cateva oferte inainte de a cumpara.

Bafta!
Tarabostes
eu am gasit pe acelasi site de care amintesti si tu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.