Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Revine Dacia Sport???
Masini.ro Forum > Masini.ro > Retro & Concept cars
CONDLAUR
am vazut un concept dacia sport pe un site
oare este adevarat?(ca dupa imagine pare facatura)
oare cand vom vedea o noua dacie sport co vro 2500cc si RWD
:minigun: http://www.xpc.ro/images/galerii/JUVENILE1...ia%20Sport3.JPG
Daniel82595
tin sa te dezamagesc ....dar nu cred ca vom vedea vreodata. Strategia grupului Renault e de asa fel, cel putin pe termen scurt, incat ei vor sa produca sunt marca Dacia masini ieftine. Daca vor motorsport atunci o vor face cu RENAULT.....F1, RALUIRI alea-alea
air_wolf
e pe background de mustang, normal ca arata bine.
dacia va avea o versiune sport a loganului, cu motor de 2000, e in teste la ora actuala. va fi si o cupa monomarca. wink.gif
marius68582
A existat proiectul unui Logan de competitii,s-au si realizat cateva prototipuri,era preconizata participarea in Raliul 2000,nu s-a mai intamplat nimic insa pana la urma.
Daniel82595
stiu acel prototip.....poate ca lucreaza in secret la ceva.
CONDLAUR
mi se pare cai asta cumva :wave:
http://www.xelopolis.com/news/septembre200...nrally2mini.jpg
oarei rwd
Daniel82595
auzisem ceva de o cupa Dacia Logan in Germania. Stie cineva mai multe?
florin55503
QUOTE(Daniel82595)
auzisem ceva de o cupa Dacia Logan in Germania. Stie cineva mai multe?


exista dar sunt masini de 1.6 normle la care s-au adaugat niste elemnte de suspensie, evacuare sport.au fost si in buc duminica in piata constitutiei.

ar fi interesant un logan cu motor de 2.0 si 150-160 CP. dar e aproape imposibil pt ca o astfel de masina va fi total diferita de loganul de 1.6. doar caroseria ramane aceiasi
CONDLAUR
nu stiti cumva care's dimensiunile pt dacia sport si dacia pick'up cu cabina cu doua locuri?(in special ma'ntereseaza ampatamentul si ecartamentul)
eventual daka se poate si celelalte dimensiuni inalt, lung....
stiti voi...
informatima cat mai curand ca pe net nu prea gasesc date decat de logan
V L D
Slabe sanse , nu a produs Skoda modelul Tudor :ban: (amintesc despre acest model pt ca il "cunosc") si va produce Dacia model sport. Bine cine stie dar sunt sanse cam 1% ca sa produca asa ceva. "Om trai si om vidia" cum zic eu....blush.gif Un logan modificat in proportie de 90% nu arata rau de loc am vazut masinile de la buc si aratau destul de bine... beer.gif
alex111735
nu stiu daca mai intereseaza pe cineva acest topic dar cica loganul ala 2000 se pare ca are motor de 2000 si 180 de cai.
cam acelasi motor cu motorul de pe clio wiliams.
in romania este cupa dacia logan cu motoare de 1.6l si 90 de cai sau cat au.
nu au modificat decat suspensia si toba de esapamanet, bineinteles si structura de rezistenta oblicatorie(roll-bar, scaune fixe si centuri)
sunt cam 8 echipaje in romania din care si o fata de vreo 23 de ani din brasov(arata bine tipa tongue.gif )
pal.elena
of, Dacia asta... se vede ca se straduieste dar nu prea ii iese ce face acolo si am impresia ca se ia la tranta cu copii mai mari scotand masini gen Duster.. a intrat pe o piata periculoasa si nu stiu daca va mai rezista mult acolo, vazand la Top Gear in fiecar sezon cum sunt luati peste picior de prezentatori. insa le urez mult succes si sper ca in vreo 40-50 de ani sa scoata si eu masini frumoase!
-----
pentru cei interesati creare site
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.