Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Skoda Octavia 1.9 sdi variante?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
Vlad91258
Am o skoda octavia de 1.9 SDI din 2001 si m-am gandit sa ii fac un tuning si as cam vrea sa stiu daca are rost sa ma gandesc la un tuning la motor si daca da cam la ce anume sa ma gandesc si eventual chiar si un estimativ la cost ( sa vad cum e mai bine bag bani in ea sau o vand si pun bani de imi cumpar alta masina)
r4mp
motorul neavand turbina, cred ca se pot scoate max 12% , ca la o benzinara aspirata
stefan44002
Din cate stiu eu, din motorul acesta, 1,9Sdi se pot scoate maximum 75 CP. Am o cunostiinta care a facut asta la un Golf, a dat cam 200 de euro.
Intra si tu pe sit-urile de tunning din RO si vezi unde poti sa-i faci modificarea.
Bafta
Vlad91258
practic masina pot sa o vand ca mare branza nu ii pot face :| *deja e cu 75 cp)
DORU
SDI pe Octavia 1 are stock 68CP. Dupa tuning ajunge la 75CP. Motorul ofera un consum redus. Daca vrei dinamica mai buna si performante superioare, vinde masina (poti lua 8000 euro pe ea cred) si alege un motor cu turbina. Acolo ai ca baza de plecare alte resurse. Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.