Help - Search - Members - Calendar
Full Version: DE BERTI at SEMA - F 650
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Off road zone
R a z v a n


This Ford F-650 by DeBerti Designs is politically incorrect, environmentally incorrect and wrong in so many other unsettling ways, and yet it still attracts crowds like a naked Angelina Jolie doing jumping jacks in the middle of the Las Vegas strip. Based on the Ford F-650 that features six-wheel drive, the Deberti version has been stretched to seat six and adds six video screens to make it an even 6x6x6 (sign of the devil's truck!). The rear doors that allow access to the back two rows of seats are gullwings that we have been assured will provide no lift if opened at speed, while the front doors flip up Lambo style.

This mighty, mighty monster truck rides on an Air Ride Technologies air suspension to smooth out the F-650's on-road flow, though we highly doubt you'd feel anything under your tires smaller than an Aveo. A 330-hp Caterpillar engine and Allison automatic do what they can to move the DeBerti Designs F-650, and we wish them all the luck in the world.

Check out a full gallery of pics after the jump along with a full list of the Ford F-650 by DeBerti Designs' modifications.



mai multe poze :

http://www.autoblog.com/2006/10/31/sema-de...just-not-right/
air_wolf
ca masina e super tare!!! dar e inutila off-road.
guerilla
domle, fara rautate o zic, da parca vorbeam de off road nu de basculante :angel:
air_wolf
una din asta prin bucuresti... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif oricum e un dodge ram beton in pitesti cred, cel galben/verzui biggrin.gif
cody-man
Interesanta respectiva ....... nu stiu cum sa-i zic ca nu-i nici camion, nici limuzina [ are 6 usi] , nici de teren nu prea este .
HalbaSus
QUOTE(c-tin91858)
Interesanta respectiva ....... nu stiu cum sa-i zic ca nu-i nici camion, nici limuzina [ are 6 usi] , nici de teren nu prea este .


Cuvantul pe care il cautai e "hidosenie americana" biggrin.gif
air_wolf
blink.gif e foarte frumoasa si as vrea una ca sa ma dau in bucuresti cu ea biggrin.gif
HalbaSus
QUOTE(air_wolf)
blink.gif e foarte frumoasa si as vrea una ca sa ma dau in bucuresti cu ea biggrin.gif


Tie iti plac femeile cu mustata ? biggrin.gif Nu mai bine treci direct la cap de TIR ? te complici cu jucarii ?
Lucian55
QUOTE(HalbaSus)
Tie iti plac femeile cu mustata ? biggrin.gif Nu mai bine treci direct la cap de TIR ? te complici cu jucarii ?


Asta nu e nimic, sa vezi ce penibil arat eu cu Nissanu de la serici cu o .... ghici ce, o macara in spate. Se uita lumea la mine ca la felu 14.
mike.omega
Deci tu esti macaragiu! laugh.gif
Las ca e folositoare.... sper tongue.gif
Bogdan104277
As prefera un Kraz rusesc 6x6, ca mai jos:

http://lkw-infos.net/images/oldtimer/uhrsl...f-300505-01.jpg

La cat e de mare poti sa bagi ce vrei in ea. Si spargi orice F650. :1:
Bogdan104277
Sau ca sa merg si mai departe, o Tatra:

http://www.4x4abc.com/4WD101/img/Tatra.jpg

Aste "masinutze"! biggrin.gif

Despre genul asta de jucarii ce pareri aveti?
air_wolf
la noi e forum este un posesor de kraz biggrin.gif care chiar s-a dat cu el biggrin.gif abia astept sa vad masinuta aia.
a, mai avem posesori de pinz si robur biggrin.gif
Bogdan104277
Super,

Masinutze biggrin.gif pentru cunascatori :coffee:

Si eu as vrea sa ma dau o tura cu jucarii din astea. Din pacate sunt destul de rare.
marius68582
Only in America. :bash:
Bogdan104277
Eu vorbeam de pinz, robur.

Dar si de Tatra 8x8 si Kraz 6x6, gen masini de interventie RATB, adica remorchere auto grele.

Ca senzatie de off-road, cred ca bat de departe F650-ul, care poate fi considerat la junori fata de respectivele doua. Avantajele astora est ca sunt facute sa le repari pe "genunchi, cu o surubelnitza si un patent", si cateva lazi de bere, ca sa-l citez pe Air_wolf. arigato.gif

Ceea ce este foarte important pe teren, ca nu ai service-le la doi pasi sa te asiste. biggrin.gif
air_wolf
made in romania by COBO - arigato.gif

http://www.youtube.com/watch?v=-_j2mZy-QSU
http://www.youtube.com/watch?v=FbLft8HDjMs
Bogdan104277
Super tare airwolf. Tot respectul pentru posesorul "masinutei". Avantaj KRAZ - instalezi o rulota pe platforma si ai confort occidental in orice loc de pe pamant. Hi-hi-hi. beer.gif
air_wolf
da. si o poti face garsoniera... mai nasol e ca la noi nu accepta astia adrese de genul B-XX-KRZ biggrin.gif biggrin.gif pe buletin.
Bogdan104277
Da mutatie? :pray:
Ca atunci ai avea parte de super gradina - te plictiseste peisaju' - muti locatia cam pe unde vrea fizicu' tau.
Pacat, suntem asa de in urma. Si cand te gandesti ca altii au o adevarata industrie pe tema asta a caselor mobile... sunt extra enervat. :bandit:
Bogdan104277
Sa nu uit, super tare si restul de filmulete cu Kraz sau Tatra la offroad. De departe mult mai spectaculos decat cel de la turisme. :1:

Nu cred ca fordul din discutia initiala poate face asa ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.