Help - Search - Members - Calendar
Full Version: S klasse convertibil
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Otto73
Va fi valabila pe piata de la anul (model2008)si va avea hardtop.
Citez:

Mercedes-Benz S-Class Convertible

A convertible version of Mercedes-Benz’s S-class luxury sedan might be on its way to production. Expected to debut as a concept vehicle at the Detroit show in January, the cabrio will eschew a retractable hardtop in place of a traditional clothtop. If it makes it into production, the S-class cabrio is likely a year away from showrooms.

Mie-mi place si va fi prima masina cu 4 usi convertibila cu hardtop. biggrin.gif
HalbaSus
Asta imi aminteste de declaratia lui Jeremy Clarckson: "Singura persoana care a aratat bine pe locurile din spate ale unei decapotabile a fost Adolf Hitler"... Total de acord... Mi se pare o tampenie... era mult mai dezirabil un S coupe (cum erau SEL-urile de pe vremuri).
florin55503
S este o masina superba dar nu vad scopulunei decapotabile in 4 usi. doar daca esti vre-un seic arab, vre-un dictator prin africa sau mai stiu eu ce
air_wolf
eu chiar as vrea s-o vad... nu de alta, dar sint curios unde intra atita plafon... arata ca dacia aia cabrio, una albastra.
cosmin45741
Arata f.f. bine si sunt convins ca va avea si o anumita categorie de cumparatori... Pana la urma, Bravo Mercedes... Isi respecta reputatia de mare constructor si mai ales de Premium Auto... Carcotiti in zadar: masina e o capodopera...
air_wolf
au mai incercat unii cu bmw seria 7 modelul precedent. n-a tinut. cabrio cu 4 usi e penibil, dar evident ca vor exista cumparatori.
HalbaSus
[quote="air_wolf"]au mai incercat unii cu bmw seria 7 modelul precedent. n-a tinut. cabrio cu 4 usi e penibil, dar evident ca vor exista cumparatori.[/quote

Cine ? Ca hitler a murit... jiji are deja maybach... noroc cu arabii...
V L D
Nu e prima blush.gif . Am vazut poza la salonul de la Paris cu un 407 cabriolet cu 4 portiere.
Mi se pare greu de realizat si fara rost. Mai bine un CL decapotabil decat S .
In fine daca va fii cerere se va produce dar nu cred ca se risca Mertu sa il produca. Cam ce porbagaj va mai avea limuzina cand e decapotata beer.gif 50 de litri . Cred ca e o poza modificata . Pai daca vor sa faca asa ceva la 5 m pe care ii are deja "micuta" , ar mai trebui inca 1m ca sa fie si porbagaj.
Baby Blues
Eu cred ca-i lungita pe calculator ! biggrin.gif
Superba!!!!!!!
Inca o masina pt care mia-s lasa nevasta biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.