Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zgarieturi jante
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
CCI
Scuze daca s-a mai discutat, eu nu am gasit.

Am niste zgareturi pe jantele de aliaj (Laguna), nu adanci, insa se vad cand sunt curate.

Exista ceva pentru a le rezolva?
TLS-09
Banuiesc ca depinde cat sint de adinci.
Dac stii pe vremuri dupa ascutirea cutitelor acestea erau date pe un fel de polizor dar care avea un disc imbracat in pasla. In felul asta dispareau liniile rezultate in urma zgaraierii la ascutire si lama raminea "oglinda".
Daca zgaraieturile nu sint adanci s-ar putea ca un procedeu asemanator de "pisluire", "polisare" sau cum vrei sa-i zici sa dea rezultate.
marius93212
cumpara un tub de spray cu lac transparent si dupa ce sunt curate si uscate pulverizeaza pe intreaga janta (exterior).vei vedea ca se acopera si "dispar" ca prin minune.GARANTAT ,daca sunt superficiale zgarieturile
Cristi86127
si eu am avut niste zgarieturi superficiale pe jante, tot de aliaj si mi le-au scos in service la dealer...era un spray, un fel de spuma, mai degraba un praf alb...a frecat ceva dar au scos tot si tot lucioase sunt...pe spary scria Mitsubishi altceva nu stiu dar o sa ma interesez.
Suciu71258
exista un set de reparare jante la producatorul MAK WHEELS. deci intrebati la dealerii de jante Mak daca pot aduce acest set!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.