Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masini de politie exotice
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Turnul Babel
marius68582
Imi cer scuze daca mai exista un asemenea subiect dezbatut/prezentat,am incercat cautarea si nu a iesit.

In fine,poate ati vazut de-a lungul timpului diverse imagini "funny" cu masini de politie mai putin obisnuite,poate reusim sa strangem aici o colectie pe care sa o trimitem Politie Romane ca sugestie in vederea inlocuirii flotei de Passaturi! biggrin.gif
James Kilowatt
In judetul Galati am vazut anul asta un Reno 10 din anii '60. Functional si cu numere noi! Si pe el scria Politia si nu Militia....
Poate avea si radar biggrin.gif
Baby Blues
eu nu stiu sa introduc poze. blush.gif
marius68582
Nici englezii nu se lasa mai prejos.
alcris01
Sa ne asteptam sa puna radare si pe alte masini decat pe binecunoscutele de acum Logane biggrin.gif Ca doar vine noul cod rutier, nu :bash:
marius68582
Cea mai stilata masina de politie! biggrin.gif
Cristi88228
Ce vorbesti frate !
Lasa-i sa stea cu ce au ca daca vor schimba ceva o fac pe banii nostri nu ai lor si-apoi , un militian-politist cu Lambo e prea mult pt. oricine .
Oricum si ce au e prea mult pt. ei
marius68582
Una pentru nemti.Si-au dat si ei seama ca passaturile nu sunt prea bune pentru urmariri de mare viteza pe autostrada!
mihai83654
ce belea este ultima masina. cls. superb. fara cuvinte
marius68582
Un Top 10 al celor mai "exotice" masini de politie realizat de britanici. biggrin.gif
Arheopterix
Exista un Tuareg de politie la intrarea dinspre Buc in Mogosoaia.....
Si-au gasit pe ce sa dea banii! :evil:
StefanVVTi
QUOTE(Arheopterix)
Exista un Tuareg de politie la intrarea dinspre Buc in Mogosoaia.....
Si-au gasit pe ce sa dea banii! :evil:

Adica pe ce sa ne ia banii.... :bandit: :bandit: :bandit:
air_wolf
pe autobahn erau si niste porsche de politie, cred ca gt3-uri... nu m-as pune cu unul din ala...
marius68582
QUOTE(Arheopterix)
Exista un Tuareg de politie la intrarea dinspre Buc in Mogosoaia..

In Predeal de multa vreme sta de veghe (bineinteles dupa curbe lejere cu linie continua :evil: ) un Jeep Grand Cherokee.Prima oara cand l-am vazut mi s-a parut tare cool,se potriveste la munte,orice ai zice despre calitatea ocupantilor lui insa. blink.gif
f1anatic

Colorado State Police: 2004 Subaru Impreza WRX STi

http://forzamotorsport.net/053006-01.htm
Washington State Subaru Legacy GT Police Car

Iar pe la noi la Chicago au aparut Dodge Magnum R/T in dotarea Illinois State Police.
ozz86651
In USA sint foarte divrese, de la corvette si camaro la M3, camionete, suvuri etc. Cred ca parte din ele sint confiscate. In Albany sint mlte under cover si am vazut tot felul de masini, pina si Mitsubishi Eclipse.
vma
acum cateva zile am vazut un Kadett cu numere de MAI si girofar iar in spate inca mai avea abtipildul cu (D) de la Deutschland tongue.gif
f1anatic
QUOTE(ozz86651)
In USA sint foarte divrese, de la corvette si camaro la M3, camionete, suvuri etc. Cred ca parte din ele sint confiscate. In Albany sint mlte under cover si am vazut tot felul de masini, pina si Mitsubishi Eclipse.


STi-ul din poza este confiscat. Si la Chicago sint 2 WRX-uri, citeva Camaro si Corvette - confiscate. Am mai vazut si Maxima si Passat. Legacy GTul din WA state este cumparat special.
Baby Blues
Am vazut ca exista si modelul meu asa ca trebuie sa-l prezint. A zis cineva in lat topic ca seamna cu o salvare, mai bine zicea ca seamna cu o masina de polityie biggrin.gif .
StefanVVTi
QUOTE(stefan_adrian)
Am vazut ca exista si modelul meu asa ca trebuie sa-l prezint. A zis cineva in lat topic ca seamna cu o salvare, mai bine zicea ca seamna cu o masina de polityie biggrin.gif .
biggrin.gif biggrin.gif :angel:
eddie
O masina conceputa in primul rand pentru confortul tuturor !

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Baby Blues
Nu pot sa incarc poze! Nu ma poate ajuta nimeni cu aceasta problema?
Otto73
dodge charger SRT8 si dodge magnum SRT8 ambele cu cate 340hp.
Otto73
QUOTE(Otto73)
dodge charger SRT8 si dodge magnum SRT8 ambele cu cate 340hp.

la interior
Otto73
Honda NSX
Baby Blues
Sa va prezint cea mai frumoasa masina de pol dupa parerea mea biggrin.gif
Baby Blues
Si acum sa va prezint cea mai periculoasa masina de pol . Tot dupa parerea mea. blush.gif
marius68582



eddie
QUOTE(stefan_adrian)
Nu pot sa incarc poze! Nu ma poate ajuta nimeni cu aceasta problema?


Vezi ca poza sa aiba maxim 100 kb.
Baby Blues
Am rezolvat asa ca o sa va mai prezint ceva masini. biggrin.gif
Asta-i din ciclul- " Fiecare cioara isi lauda puiul" biggrin.gif
StefanVVTi
biggrin.gif biggrin.gif

biggrin.gif biggrin.gif
Baby Blues
De asta ce ziceti? Frumoasa nu?
Baby Blues
Masina de politie din Mallorca!
Baby Blues
Asta-i o masina din Kent- Anglia. :minigun:
Baby Blues
Un BMW!
HalbaSus
In Ungaria au speedster de politie ? blink.gif Eu i-am vazut deobicei cu lada niva si alte prostii, in general politia romana e mai bine dotata.
TLS-09
QUOTE(HalbaSus)
In Ungaria au speedster de politie ? blink.gif Eu i-am vazut deobicei cu lada niva si alte prostii, in general politia romana e mai bine dotata.


Pardon! Au mai evoluat si ungurii.Majoritatea masinilor de politie la ei sint Skoda Octavia mai nou.Iar la noi Loganul incepe sa se impuna dintre cele noi, nu-i asa?
Baby Blues
Pai si eu am fost prin Ungaria dar nu le-am vazut!!! blink.gif
TLS-09
Eu le-am vazut in Szeged, Budapesta si pe autostrada.Acuma ce sa zic.Stiu ca pe vremuri aveau Lada dar eu pe astea noi le-am vazut. Am vazut si cate o Niva dar esti sigur ca nu era a Politiei de frontiera ca eu la aia am vazut Lazi Niva.
Baby Blues
Nu ma refeream la Skoda! Ma refeream la Speedster! biggrin.gif
TLS-09
Asa da!
Baby Blues
Nu stiu ce masina de politie este ( se pare ca ceva Nissan) dar interesant este cum sar mexicanii de pe langa masina. Cica ceva coctail a fost aruncat in ea. biggrin.gif
marius68582
Poate ati auzit despre turul lumii efectuat in automobile Ferrari pentru a marca 60 de ani de la infiintarea firmei.Pentru etapa britanica,convoiul este condus de o masina de politie speciala!
Baby Blues
Acum daca tot am gasit-o nu ma pot abtine sa nu o pun pe forum! Mie mi se pare super simpatica.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.