Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dacia Logan Van
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
marius68582
Ce parere aveti de furgoneta?Nu vreau sa fiu carcotas,e clar ca nu va aspira niciodata la titlu de "cea mai frumoasa masina" din lume.
Mi se pare ca au facut o treaba buna,avand in vedere ce urmareau de fapt,in nisa asta de piata ratiunile economice si capacitatea de incarcare primeaza in fata aspectelor estetice.
HalbaSus
Daca e furgoneta unde sunt usile culisante laterale ? o furgoneta fara usi culisante e ca o limuzina fara climatizare automata...
marius68582
Good point Halbasus! Lucru pe care nu-l observasem initial...

Exista o explicatie:economie la maxim!E mult mai usor sa inlocuiesti geamurile cu tabla decat sa proiectezi o alta structura de rezistenta/mecanism de deschidere/etc pentru a proiecta o furgoneta adevarata!
Inca ceva de mentionat:nu stiu cum e pe alte piete,(cu siguranta nu la noi in tara) dar in Irlanda orice masina de serie are si varianta van,care in comparatie cu masina pe care a fost bazata arata ca si Loganurile noastre:adica geamurile au fost inlocuite de tabla si bancheta a fost scoasa-intalnesti astfel de vanuri in poata gama automobilistica,de la Punto pana la X5.
Baby Blues
Eu cred ca oricat de carcotasi am fi masina o sa aiba o vanzare f.buna. Am un prieten care e dir. de vanz si deja sunt comenzi f.mari la masina. Oricum nu comentez zicala englezeasca :" suntem prea saraci pt lucruri ieftine".
Daniel82595
cu siguranta va fi un succes in acest segment in care conteaza costurile de achizitie si exploatare si reteaua larga de service. Apropo de lucruri care fac Logan Van sa fie mai ieftin.....la astea din poza nici nu cred ca au pus oglinda retrovizoare centrala :angel:
TLS-09
Sau poate inaltat-o putin si au pos-o pe exterior lipita pe parbriz. biggrin.gif
In felul asta daca te tii bine de volan (te tragi de el) si te uiti putin in sus vezi perfect ce e in spatele tau. biggrin.gif
air_wolf
QUOTE(Daniel82595)
cu siguranta va fi un succes in acest segment in care conteaza costurile de achizitie si exploatare si reteaua larga de service. Apropo de lucruri care fac Logan Van sa fie mai ieftin.....la astea din poza nici nu cred ca au pus oglinda retrovizoare centrala :angel:


oglinda retrovizoare centrala e pe lista de optionale biggrin.gif biggrin.gif
Daniel82595
alaturi de scrumiera, la dotari de lux biggrin.gif. Deja suntem rai :angel: , poate e optionala la vreo versiune care are geamuri la usile din spate.
Baby Blues
QUOTE(Daniel82595)
la astea din poza nici nu cred ca au pus oglinda retrovizoare centrala :angel:

Cu siguranta esti rau dar .... Daniel82595 este chiar evil devil.gif .
Auzi scrumiera si bricheta pe lista de optionale. biggrin.gif :help: laugh.gif :romania:
r4mp
de ce nu? se numeste " pachetul pt fumatori " si am vazut`o la multe masini ca optional! daca esti nefumator convins si nu vei lasa pe nimeni sa fumeze in masina ta, nu inteleg ce e asa de " aberant " biggrin.gif
Leone
QUOTE(r4mp)
de ce nu? se numeste " pachetul pt fumatori " si am vazut`o la multe masini ca optional! daca esti nefumator convins si nu vei lasa pe nimeni sa fumeze in masina ta, nu inteleg ce e asa de " aberant " biggrin.gif


io is nefumator, la mine in masina nu se fumeaza, dar am nevoie si de scrumiera si de bricheta: in prima imi tin ceva suruburi+ventile, cea de-a 2-a foloseste drept priza pt detector radar! biggrin.gif
r4mp
cu bricheta ca sursa pentru alte lucruri ok.. dar scrumierele pot fi ca optionale... mai ales cele din spate ; dar la mine spre exemplu, scrumiera si bricheta sunt in 2 locuri complet diferite: scrumiera face parte din consola centrala iar bricheta este ( total nepractic ) sub cotiera..
stefan44002
Nu mai faceti mishto cu oglinda retrovizoare biggrin.gif Daca e van si nu are geamuri spate, la ce sa foloseasca oglinda retrovizoare?Poate sa-si aranjeze freza in ea.
Daniel82595
pai....nu are k nu-i trebe :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.