Help - Search - Members - Calendar
Full Version: tabla batuta de grindina
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
liviu8
Cum poate fi indreptata tabla batuta de grindina a unui opel astra?Este infundata atat capota, cat si plafonul si ambele parti(de fapt, stalpul dintre portiere).Tinichigiu spunea sa intinda chit pe ea, precum untul pe paine dar cred ca la gropile din Bucuresti sare chitul destul de repede.Ar fi o alta solutie de a indrepta tabla asa incat sa arate bine?Masina merge excelent si de aceea caut sa o indrept.
TLS-09
Cred ca solutia cu chit este singura valabila. Oricum chitul nu sare asa usor cum crezi tu.
BREBU95115
QUOTE(liviu8)
Cum poate fi indreptata tabla batuta de grindina a unui opel astra?Este infundata atat capota, cat si plafonul si ambele parti(de fapt, stalpul dintre portiere).Tinichigiu spunea sa intinda chit pe ea, precum untul pe paine dar cred ca la gropile din Bucuresti sare chitul destul de repede.Ar fi o alta solutie de a indrepta tabla asa incat sa arate bine?Masina merge excelent si de aceea caut sa o indrept.

Nu stiu daca ai reparat-o intre timp dar poti sa mergi la un servis care are asa zisele ventuze, daca nu are vopseaua sarita, iese beton.
Eu am facut-o pe a mea la Timisoara, eram in vizita si am aflat de ventuze de la un prieten.
Aveam capota fata la motor infundata in 3 locuri(acolo unde apasa taranii sa o inchida), deci erau pe o suprafata mai mare decit la tine si nu se mai vede nimic. Am ramas mut cand am vazut-o si tipu avea expusa si o capota ca a ta la care reparasa decat jumatate iar cealalta jumatate era cu urme di grindina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.