Help - Search - Members - Calendar
Full Version: far aburit
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
florin82141
salutare la toata lumea.am un opela astra si de cand l-am luat era putin zgariat si farul din partea stanga este crapat si se abureste cum da de apa.ce as putea sa ai fac pana o sa ai vina randul sa al schimb biggrin.gif .merge cu ceva silicon transparent sa ai astup crapatura sau ceva de genul asta?niste super glue poate?? biggrin.gif biggrin.gif
florin82141
help me please.chiar nu ma poate ajuta nimeni cu mica mea problema?va rog ca nu stau asa de bine cu bani pt ami cumpara un nou far
Jeff
Merge cu silicon transparent. Intai curata-l cu detergent si usca-l bine, apoi aplica silicon peste tot unde are probleme de etanseitate. Asteapta sa se uste/intareasca (eventual peste noapte), apoi pune-l la loc pe masina.
OaneA4
Demonteaza-l de pe masina, spala-l cu apa calda si dero ( sin in interior) iar dupa ce se usuca da-i cu silicon transparent.
r4mp
citisem despre cineva din bucuresti care reconditioneaza orice tip de far stop semnalizator etc.. dar nu cred ca iti este prea la indemana asa biggrin.gif
florin82141
QUOTE
Demonteaza-l de pe masina, spala-l cu apa calda si dero ( sin in interior) iar dupa ce se usuca da-i cu silicon transparent


si unde tre sa aplicsiliconul? biggrin.gif inauntru sau pe afara? biggrin.gif
alcris01
Pe exterior, ca daca incerci pe interior risti sa crape de tot geamul cand il desfaci de pe carcasa farului. :bash: Oricum, va rezista la umezeala pana reusesti sa cumperi unul nou, sau poate gasesti ceva la dezmembrari la un pret rezonabil biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.