Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VIDEO sistemul"self parking"de KKO de pe Lexus LS
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Otto73
deschideti linkul de mai jos si jos pe pagina puteti vedea si filmuletul
http://blogs.automobilemag.com/1002403/tec...deo-/index.html blink.gif blink.gif blink.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Masina este exceptionala dar acest sistem trebuie revizuit :bash:
Paul46623
Hah. Ce i-ar trebui sistemului ala e un modul de franare/accelerare cum e cel de pe S-Class (cei ce-si amintesc episodul din Top Gear cu Clarkson chitaind in timp ce se straduia sa nu apese pedala de frana stiu despre ce vorbesc). Si ca sa fie cu adevarat folositor/performant ii trebuie un algoritm autoadaptiv cum e cel folosit de VW pentru prototipul lor de autopilot (iarasi, cei ce au vazut fragmentul cu pricina din jurnalul BBC stiu despre ce e vorba).
Ma intreb cum se descurca aia de la BMW cu al lor. Desi avand in vedere ca n-am auzit mare lucru despre el in ultima vreme, cred ca merge la fel de pr... err, bine.
radu66490
interesant
si pe cand sistemul selfcurving?sau selfovertaking......si apoi o sa stam pe bancheta din spate sa citim ziarul,o sa faca masina totul pt noi
alta placere(condusul)se va duce de rapa
si o sa ne numim toti pasageri



ps:puteam sa jur ca masina din poza e bmw dar surpriza,e japoneza
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.