Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sa mai spuna cineva ca Hyundaiul face masini de kko.........
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Otto73
Un citat scurt:

2006 Hyundai TG

The replacement for the current XG350 is evidence that Kia and Hyundai are serious players in the global auto industry. The interior quality was stellar, with fits and finishes and materials that put the new BMW 3-series to shame. It's a far more attractive car than either the current Honda Accord or Toyota Camry, and comes with an impressive mechanical specification. American versions will be powered by an all-new, aluminum-alloy, 3.3-liter DOHC V-6 engine that makes 230 hp and 224 lb-ft of torque, mated to a five-speed automatic transmission. These aren't class-leading numbers, but they are in the ballpark. For Europe, a 143-hp, 2.2-liter diesel engine will become available in the future. The front-wheel-drive TG/Grandeur rides on a control-arm front and a multilink rear suspension, with standard stability control and seventeen-inch wheels (shod with 235/55 tires). If and when Hyundai and Kia start producing cars with dynamics to match their quality, durability, and value, the rest of the industry will be in trouble.

Sa vad acum ce mai spun unii care tot timpul sustineau ca coreenii nu fac calitate.
Vad ca si cu designul stau din ce in ce mai bine. Stiati ca designerul sef de la VW a plecat la grupul Hyundai-Kia?
air_wolf
mutra e de lexus LS400. parca ar fi un facelift al aluia. oricum aceea era o masina frumoasa, deci nici asta nu e urita, ba din contra.
Impulse
Depinde si cine scrie articolul nene. Da' eu unul imi pastrez parerea... blush.gif
Care designer? Bernd Pietschesrieder ?
Dupa ce a pus pe butuci Rover si l-a concediat BMW, a plecat la VW. Nu m-ar mira sa ia vreun sut in fund si de la VW.
Oricum, cei care iubiti VW si Audi la design, lui ii datorati toate plecaciunile. Este un adevarat impatimit al designului discret si conservator, promovator al elegantei sobre cu tente dulci. Ce este drept, este bun dar putintel cam depasit.
CPI
Mie mi se pare ca ne uitam la ceea ce se cheama Sonata in Europa. Si care e o masina ok dar nu te da pe spate nici la design si nici la dotari/performante/etc.
fishbone
Sonata e chiar OK.
Dany_s
Asta din poza e Hyundai Azera. Masina cu o clasa peste Sonata, facuta sa concureze cu Buick Lucerne, Nissan Maxima si Toyota Avalon.

Vine cu un V6 de 263 cp si f bine echipata pt pretul cerut. (de fapt, e cea mai ieftina dintre cele 4). Asa in poze nu spune mare lucru dar vazuta in persoana masina este MARE si are o anumita prestanta. E chiar reusita.

Cat despre Sonata, ce zice amicul mai sus, cu motorul de 3.3 V6 este o oferta extrem de buna. Bate tot la capitolul raport pret/performante,dotari. Fata de Acura TSX (ca tot vad ca amicul are Accord euro) este cu 6000$ mai ieftina dar mult mai rapida si mai spatioasa.
Otto73
QUOTE(Dany_s)
Asta din poza e Hyundai Azera. Masina cu o clasa peste Sonata, facuta sa concureze cu Buick Lucerne, Nissan Maxima si Toyota Avalon.

Vine cu un V6 de 263 cp si f bine echipata pt pretul cerut. (de fapt, e cea mai ieftina dintre cele 4). Asa in poze nu spune mare lucru dar vazuta in persoana masina este MARE si are o anumita prestanta. E chiar reusita.

Cat despre Sonata, ce zice amicul mai sus, cu motorul de 3.3 V6 este o oferta extrem de buna. Bate tot la capitolul raport pret/performante,dotari. Fata de Acura TSX (ca tot vad ca amicul are Accord euro) este cu 6000$ mai ieftina dar mult mai rapida si mai spatioasa.

Un tip care cunoaste.
Intradevar e Azera.
Am facut un test drive si am fost relativ impresionat.
f1anatic
either Sonata or Azera rule !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.