Help - Search - Members - Calendar
Full Version: material reparat spoiler
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
sergiu1
am o problema mica cu spoilerul de la masina.mi-a sarit un caine in fata si lovindu-l m-am ales cu o mica gaura de 1cmp in spoiler.cu ce kit as putea sa astup aceasta gaura avind in vedere ca spoilerul este din plastic si nu tabla.si ce vopsea este buna pentru a nu se coji?este vorba de un vectra c argintiu metalizat. rog sa raspunda cei care se pricep nu cei care ma trimit la service sa schimb spoilerul .am casco dar nu vreau sa abuzez.
cioaba
intai cu fibra de sticla, apoi finisat cu chit si vopsea. fibra de sticla o gasesti la cutii ca si chitul. pui un "plasture" pe spatele spoilerului, astupi gaura cu fibra de sticla, iar dupa ce se intareste o iei la smilgher. apoi chit si vopsea. orice tinichigiu ti-o rezolva daca e doar gaura, iar spoilerul e intr-o bucata. :wave:
sergiu1
mutumesc!
Alexandru
QUOTE(sergiu1)
am o problema mica cu spoilerul de la masina.mi-a sarit un caine in fata si lovindu-l m-am ales cu o mica gaura de 1cmp in spoiler.cu ce kit as putea sa astup aceasta gaura avind in vedere ca spoilerul este din plastic si nu tabla.si ce vopsea este buna pentru a nu se coji?este vorba de un vectra c argintiu metalizat. rog sa raspunda cei care se pricep nu cei care ma trimit la service sa schimb spoilerul .am casco dar nu vreau sa abuzez.


Cu fibra de sticla astupi gaura, dar nu folosi chi pentru reparatie pentru ca va crapa sigur in timp...exista in comert diverse tipuri de adezivi bicomponent de tip epoxi care rezista foarte bine si fac priza buna cu fibra de sticla. Iti recomand Bison Epoxi (se gaseste la Cora, Carrefour, etc)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.