Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sistem audio original Opel: bun sau rau?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Vlad90814
M-am interesat la un dealer opel de sistemul audio stock CD+6 boxe si agentul de vanzari mi-a recomandat sa aleg altceva pentru ca acesta e prost si nu merita luat.
Mentionez ca voi face comanda pentru un Astra Classic 1.6 in urmatoarele saptamani si vorbele agentului m-au pus pe ganduri pentru ca vroiam sa aleg acest sistem printre alte optiuni.
Are cineva acest sistem? Daca da, va rog dati-mi niste impresii despre el.
Radu50689
Daca vrei sa asculti muzica simfonica in masina va trebui sa opresti motorul iar daca vrei sa faci discoteca va trebui sa umpli portbagajul cu boxe de basi! din aceasta dilema nu poti iesi decat daca vrei sa asculti doar stiri in masina si muzica fara pretentii HIFI.
Din punctul meu de vedere sistemul original e OK si nu merita sa bagi mai mult pentru ca tot acolo ajungi!
Vlad90814
Ma intereseaza sa aiba un sunet onorabil. Sa pot sa am si ceva bass daca vreau. Am inteles ca nu se pune problema sa aiba MP3 nu?
Baby Blues
Eu am avut cas Blaupunkt pe masina si am achizitionat de curand un mp3 VDO. sunt destul de multumit de sunet. Boxele de pe fata se aud destul de bine. Daca nu vrei sa ai o discoteca in masina ci vrei sa asculti in limitele rezonabile , eu zic ca e ok.
adi.mitrea
Cunosc pe cineva cu o Astra G 1.6, modelul fabricat in Germania si iti pot confirma ca sunetul este multumitor. Fidel, clar. Fata de alte sonorizari standard de pe alte masini eu zic ca este in top.

Pe Astra mea am doua difuzoare pe fata care se aud foarte bine (mult mai bine decat niste DLS c5 pe care am dat 350 de lei si pe care le-am montat pe spate)....

Daca pachetul de care zici vine la un pret bun, eu zic sa nu mai stai pe ganduri.
Vlad90814
Pretul este de cam 330€ cu Tva inclus.
Oricum daca doresc ceva asemanator (cd player cu 4-6 boxe) dar alta marca sigur costa peste 400€.
Probabil voi ramane la asta. Mersi de raspunsuri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.