Help - Search - Members - Calendar
Full Version: LOC DE PARCARE
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
mihai83654
Salutare. Tocmai mi-am achizitionat prima mea masina. Cred ca va aduceti aminte senzatia de satisfactie si de realizare pe care ati simtit-o. Am insa o problema. N-am loc de parcare.
Cum se procedeaza. Am auzit ceva de ADP, dar ce este si cu ce se mananca nu stiu. Dati si voi toate detaliile (gen cost, cum ocup un loc intr-o parcare deja ocupata full daca ADP-ul nu se implica, pot sa imi pun bara metalica in fata parcarii-imi dau ei sau imi pun eu??)
Cu stima!
lucicop
Si eu sunt in situatia ta.

In cazul meu, nu era parcare ADP infiintata acolo unde locuiesc eu. Am fost la ADP, am facut o cerere de infiintare parcare, si acum astept sa se aprobe. Am inteles ca mai dureaza.

Daca exista deja parcare, te poti interesa daca mai au locuri neinchiriate. Daca nu mai au, ghinion. Daca au, iei si tu unul.

Daca nu exista parcare, trebuie sa urmezi aceiasi pasi ca mine: mai intai cerere infiintare parcare, si daca se poate, va fi infiintata (in cateva luni). Apoi va trebui sa te razboiesti cu cei care parcau acolo fara sa plateasca nimic.

Succes !
Luka
Mers ADP si interesat daca se poate inchiria un loc de parcare; daca exista, inchiriezi un loc si platesti cam 60 ron pe an.
Nu ai voie sa pui bara metalica; daca cineva ocupa locul tau, mergi la politie.
mihai83654
Unde e ADP-ul asta?
mihai83654
De asemenea am vazut masini fara roti puse pe butuci. Pe astea nu le ridica nimeni sa le ia undeva? La cine ma pot adresa pt asa ceva?
Arheopterix
E un topic intreg pe "Off topic"....
eddie
Asa este,citeste aici
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.