Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Taxe inmatriculare sau impozit pe proprietate ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
adrian81563
cred ca un impozit pe proprietate mai mare ar rezolva o parte din urmatoarele probleme:
nu ar mai fi nevoie de o taxa mare la inmatricularea masinilor SH aduse din occident
s-ar strange bani al buget foarte sigur - nu ca la leasing sau cum va permite noua taxa, la fundatii
s-ar mai elibera sosesele de harburi si de masini cu motoare mari
totul este ca impozitul sa fie bine corelat cu vechimea si amrimea masinii/motorului
ca pe urma ne luam noi masinute de oras mai noi in loc passat de 6 ani
Daniel82595
QUOTE(adrian81563)
s-ar mai elibera sosesele de harburi si de masini cu motoare mari
totul este ca impozitul sa fie bine corelat cu vechimea si amrimea masinii/motorului
ca pe urma ne luam noi masinute de oras mai noi in loc passat de 6 ani

o masina veche nu inseamna neaparat un harb. Nu cred ca poti sa bagi taxe usturatoare pt cei care au masini vechi la noi in RO unde varsta medie a parcului auto e trecuta binde de 10 ani biggrin.gif
R a z v a n
QUOTE(adrian81563)
cred ca un impozit pe proprietate mai mare ar rezolva o parte din urmatoarele probleme:
nu ar mai fi nevoie de o taxa mare la inmatricularea masinilor SH aduse din occident.........


Taxa de inmatriculare se plateste o singura data, impozitul este anual si il platesti oricum...
M A R I U S
Eu sunt absolut de acord cu faza ca o masina veche( in speta care nu respecta normele de poluare) sa fie impozitata drastic;la fel si cu toate putorile de masini si camioane fumigene care ne intoxica in fiecare zi si ne omoara incet-incet :evil: Din pacate la noi ca la nimenea: un jeg de dacie ordinara plateste 500mii impozit si polueaza cat 20 de BMW-uri de 4l euro4.La acestea din urma in schimb se plateste impozit de zeci de milioane.ABERATII MADE IN RO!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.