Help - Search - Members - Calendar
Full Version: teo la cronica carcotasilor...
Masini.ro Forum > Discutii generale > Mass Media
Oana
mihai gainusa a castigat loteria vizelor si a plecat in america...dar va continua sa faca textele pentru cronica carcotasilor...
in locul sau a venit teo trandafir care, dupa parerea mea, a facut fata cu brio provocarii...editia a avut cele mai multe momente cu greseli din timpul filmarilor, netaiate la montaj, printre care si prima intalnire a ei cu prompterul, cand a citit cu totul altceva decat ce era scris...ce a iesit?n-am inteles nimic din ce spunea si nu-mi dadeam seama de ce..noroc ca a explicat huidu ca a fost prima ei experienta de acest gen...
alcris01
Si care-i poanta? biggrin.gif
mike.omega
Nu e nici o poanta smile.gif
E o miscare foarte interesanta in mass-media. Teo a sustinut la 100%(aia a lu Turcescu) ca are contract cu Realitatea si urmeaza sa deschida pentru publicul feminin pe care ea sa-l conduca.
Ce nu stiu eu e daca prima si realitatea sunt in aceeasi ograda, dar parca nu sunt biggrin.gif

Concluzie: Daca am inteles eu bine Teo ramane la carcotasi si planurile Irealitatii nu mai devin realitate tongue.gif

Partea misto e ca se descurca in locul lui Gainusa :wave:
CatalinKRK
Vad ca voua vi s-a parut ok, mie nu mi-a placut. Teo nu mi se pare prea funny, si cu Huidu nu prea are "chemistry", cel putin deocamdata. Cand era la Protv nu i-am urmarit nicio emisiune, nu stiu daca o va schimba carcotasii sau ea va schimba emisiunea.
Oana
QUOTE(mike.omega)
Teo a sustinut la 100%(aia a lu Turcescu) ca are contract cu Realitatea si urmeaza sa deschida pentru publicul feminin pe care ea sa-l conduca. Ce nu stiu eu e daca prima si realitatea sunt in aceeasi ograda, dar parca nu sunt biggrin.gif

teo este director al postului romantica (varianta romaneasca), ce apartine trustului realitatea media...prima tv nu este in aceeasi ograda...inca nu s-a auzit nimic legat de plecarea ei de la romantica si nici nu cred ca va pleca de acolo...are acum 2 joburi...
nu sunt o admiratoare de-a ei...dar are charisma, ceea ce ii lipseste lui huidu...si nu vad pe cine ar fi putut aduce in locul lui gainusa...dezbracatu' ar fi fost o varianta, dar cred ca s-au gandit sa aduca totusi pe cineva din afara, cunoscut si care se bucura de admiratia publicului...sa mai castige si un alt segment de audientza...
A K U
Hmmm, Teo la Cronica... :puke: Probabil ca mai devreme sau mai tarziu, la sugestia ei, il vor invita pe Vijeliosu' si pe Guta sa le spuna rumanilor ce bine traieste manelistii ca, de, face audienta baetii. Mda, cred ca nu ma mai uit la emisiunea asta pentru ca am o antipatie profunda pentru respectiva persoana :ban:
Oana
QUOTE(Adi56550)
Probabil ca mai devreme sau mai tarziu, la sugestia ei, il vor invita pe Vijeliosu' si pe Guta

ma indoiesc de faptul ca decizia de a invita manelisti la pro tv i-a apartinut...astia plateau pentru aceste aparitii...
CatalinKRK
Inseamna ca nu ati vazut emisiunea de aseara! Deja a fost un reportaj cu rromii din Strehaia, destul de serios fara sa se faca misto de ei in reportaj (au facut ei putin dupa da' parca se putea mai mult). M-am gandit si eu la asta, dar nu am vrut sa deschid subiectul. Probabil o simpla coincidenta ca nu isi impunea Teo punctul de vedere din prima emisiune...
Sorin82761
Mie mi sa parut ciudata cominatia , parca speram ca e o gluma si o sa apara Gainusa , mi sa parut ciudata explicatia cu loteria vizelor...., ma asteptam ca oameni , ca Huidu , Gainusa sa nu o duca chiar asa rau incat sa plece la cules ....
Oana
QUOTE(Sorin82761)
ma asteptam ca oameni , ca Huidu , Gainusa sa nu o duca chiar asa rau incat sa plece la cules ....

nu cred ca gainusa a plecat in america la cules...poate doar la cules de bani...si daca s-a decis sa faca pasul asta inseamna ca nu o ducea chiar atat de bine cat ne-am imaginat noi...sau poate ca vroia sa o duca mai bine decat in romania si pentru asta nu e de condamnat...
A K U
QUOTE(oana87995)
QUOTE(Adi56550)
Probabil ca mai devreme sau mai tarziu, la sugestia ei, il vor invita pe Vijeliosu' si pe Guta

ma indoiesc de faptul ca decizia de a invita manelisti la pro tv i-a apartinut...astia plateau pentru aceste aparitii...


Era emisiunea ei, nu? Nu cred ca cineva i-a impus pe cine sa invite. Dar, daca la asta se uita romanu', facem totul pentru audienta! Traiasca mizeria ca din ea ne hranim si facem burta mare! Scarba maxima...
florinm2all
au acuma am aflat de la voi despre faza asta cu teo. nu stiu ce sa cred. cert este ca atunci cand facea emisiune cu mircea badea era destul de reusita, parerea mea. adica se tineau de tot felul de poante. asa ca nu vad de ce daca e chiar pe bune de ce nu s-ar descurca...
CPI
corect! pe vremea emisiunilor de dimineata de la antena erau cei mai tari!

sa vina domne si mircea badea la cronica, atunci chiar ca nu o sa mai intelegem chiar nimic! ca tot se ciondanea cu circotasii...
Alex-F1
QUOTE(oana87995)
si daca s-a decis sa faca pasul asta inseamna ca nu o ducea chiar atat de bine cat ne-am imaginat noi...sau poate ca vroia sa o duca mai bine decat in romania si pentru asta nu e de condamna


Cunosc persoane din Romania cu venituri arhisuficiente, care isi permit orice, vile cu piscine, case de vacanta, masini de lux, copiii (si nu numai) au ce nici nu va puteti imagina si cu toate astea afirma fara jena ca unul din visele lor este sa plece din Romania si ca nu se vor lasa pana nu-si vor indeplini acest vis! Deci, acesti oameni de ce ar vrea sa plece? Cu siguranta nu din cauza banilor, nu? Nu zic acuma ca Gainusa era unul din acestia, nu cred asta, dar stiti cum e....omul are dreptul sa tinteasca cat de sus vrea in viata, este? Am chiar si prieteni care au niste teluri unele cam nerealiste, dar au acest drept si io nu-i descurajez niciodata, dar nici nu-i incurajez....fiecare face ce crede ca e mai bine pt. viata lui....
Cat despre Teo....hehe....am intalnit-o personal pe litoral in 2000....cativa din prietenii cu care eram au tinut mortis sa faca o poza cu ea, iar eu am facut acea poza....ce sa zic....ea e asa tare comica, "turbata" si buna de gura, dar nu stiu cat de bine se potriveste la cronica... :scratchchin: .....poate odata o sa apuc si io sa vad o emisiune, ca sa ma dumiresc....
T u d o r
Cu tot respectul pentru unul dintre cei mai buni oameni de TV din Romania, recte Teo, emisiunea nu i se potriveste. Teo este genul de spontan, e clar ca nu-i iese cititul de pe prompter care ii ingradeste libertatea. Cele mai bune emisiuni ale ei erau impreuna cu Mircea Badea, dar nu cele de la Antena Felix , ci cele de la Tele 7Abc, de prin '95 parca. Eu consider ca ei 2, impreuna cu Florin Calinescu sunt in continuare cei mai buni ca si spontaneitate. Periplul lui Teo la PRO TV a fost un esec, pentru ca i s-a impus sa aduca pe X muta care apare la Plaiboi sau Y manelist care a mai "lansat" o colectie de plagiaturi, sau etc. biggrin.gif
Daca astia de la Prima au luat-o, felicitari, dar sa faca emisiunea live sau sa faca alta. La Cronica nu se potriveste, pur si simplu. Iar cuplul cu Huidu este subtire.
RUE
parerea mea e ca ori aduceau un om din trupa in acel scaun, ori aduceau un personaj care sa le apartina apoi... pur si simplu din cunostinte sau preselectii.

poate doar bebelusa blonda o sa ajunga in 5 ani cat teo, asta ca sa fac o legatura dintre Teo si cronica.
HalbaSus
Sincer nu vad cum se poate "strica" cronica carcotasilor, care in opinia mea personala e o emisiune de toata jena. Momentele haioase nu sunt realizate de ei (sunt gafe ale altora), iar comentariile lor.. :puke: mai bine s-ar abtine, ca sa nu mai zic de creatiile proprii, scenete care sunt la fel de haioase ca o shaorma stricata... sunt o varianta infantila a lui beavis & budhead... defapt nu, aia erau cool, "he said but... haha" biggrin.gif
Asta ca sa nu mai zic ca ei de multe ori se leaga de greseli total firesti din emisiuni live, ori ei reusesc sa faca greseli chiar si in emisiunile inregistrate, emisiunea lui teo cu mircea badea era cam de 10 ori mai buna... defapt nici nu se pot compara calitativ. Iar emisiunea lui mircea badea: in gura presei, reuseste sa fie mai haioasa cu toate ca vorbeste de multe ori despre lucruri serioase. Succesul emisiunii se datoreaza in foarte mica parte "talentului" carcotasilor cat gafelor monumentale prezentate acolo, dar asta nu mai e meritul lor (sunt convins ca au oameni care se ocupa cu colectionatul gafelor, ei doar le prezinta si comenteaza (intr-un stil care mie sincer mi se pare penibil)).
air_wolf
hmmmm... voi va tineti de bancuri? a plecat fraierul? aici macar era cineva, acolo va deveni un nimeni.
@halba, man, shaorma stricata e supernaspa. :puke: :puke: :puke: si nu mai maninci nimic vreo 2 zile dupa aia...
CatalinKRK
@ Halbasus

Sa nu-ti placa carcotasii inteleg, sa-ti placa in gura presei insa nu inteleg. E emisiune pusa sa-l pupe-n fund pe voiculescu atacandu-i pe basescu si pe macovei. Dupa ora 10 pe antena 3 incep razboaiele politice. Si argumentele ar putea continua dar nu-mi permit prea mult offtopic.gif
Andrei38283
Pot sa spun ca mie chiar mi-a placut cum s-a comportat Teo in emisiune. Cat despre cei carora nu le place exista un obiect ce vine odata cu televizorul si e considerat o minune a tehnologiei. Acest lucru e telecomanda cu care schimbi canalele daca nu iti place ce vezi. Foarte simplu.
HalbaSus
Nu cred ca il pupa in fund pe voiculescu, pur si simplu nu il ataca (a si recunoscut pe post ca lui nu i se pare o chestie "cool" sa-si atace angajatorul pe banii acestuia, chestie de bun simt de altfel). Ca il ataca pe basescu... well... scuza-ma dar are motive, in cazul lui macovei la fel (poate se canalizeaza asupra ei pt ca are el sechele personale cu justitia), dar critica si PSD-ul si pe Tariceanu, si in general toata clasa politica (da, mai putin PC-ul, dar nici nu il linge in partea dorsala). Oricum, nu e vorba ca sunt de acord in totalitate cu ideile exprimate de el, de multe ori nu sunt, de multe ori mi se pare ca are idei paranoice sau ca exagereaza, dar imi place stilul lui (mi-a placut si cand facea emisiunea cu oreste), e haios, spontan, emisiunea are un format reusit... nu stiu daca exista prea multe legaturi dar spre exemplu nici cu jeremy clarckson nu sunt de acord in multe privinte, de multe ori imi plac masini pe care el le considera "rubish" sau mi se par proaste alegerile facute de el in emisiune si in revista, dar imi place stilul in care isi expune ideile chiar daca nu sunt de acord cu el mereu.
Oana
oameni buni...nu o fi ea cea mai tare, dar are charisma...ceea ce cantareste extrem de mult...e foarte adevarat ca poate in urma unei preselectii ar fi putut gasi pe cineva care sa se potriveasca mai bine peisajului...dar sa nu uitam ca huidu nu e chiar atat de admirat si ca emisiunea ar fi trecut printr-o perioada grea pana cand acel cineva ar fi reusit sa castige simpatia publicului...si nu cred ca s-ar fi riscat ei...
alegerea a fost gandita din punctul de vedere al audientei...plecarea lui gainusa inseamna o pierdere a unui segment de audienta, segment pe care trebuia sa-l inlocuiasca cu un altul...si daca vor reusi sa atraga si o parte din admiratorii lui teo, deja pot spune nu doar ca si-au atins scopul, ci ca au facut si mai mult decat atat...
emisiunea nu are cum sa placa tuturor...nu cred ca exista ceva in lumea asta care sa fie pe gustul tuturor...dar asta nu inseamna nici ca e o emisiune buna, nici ca e una prosta...
Alex-F1
QUOTE(HalbaSus)
il pupa in fund pe voiculescu.......il linge in partea dorsala


....modern talking.... biggrin.gif Dar Bad Boys Blue iti place? :angel:
CatalinKRK
Hai ca fost totul o pacaleala...Gainusa n-a plecat nicaieri.
Oana
QUOTE(CatalinKRK)
Hai ca fost totul o pacaleala...Gainusa n-a plecat nicaieri.

da...asa se pare...l-am auzit dimineatza pe gainusa la radio, dar eram in autobuz si din cauza galagiei nu am inteles mare lucru...
in schimb pe site-ul lor am gasit si explicatia:
"Stim ca v-am tinut cu sufletul la gura dar am avut un scop...acela de a va demonstra, stimabili carcotasi, cat de vulnerabila este "opinia publica" in fata unor informatii eronate, care ajung usor la constiinta colectiva desi conform logicii, aceste informatii ar fi incredibile...
cum sa plece in America asa peste noapte un om ca Mishu Gainusa care ar avea tot ce si-ar putea dori in Romania, o familie fericita, o emisiune reusita, si in general multe chiftelute de carcotit ca tara asta e facuta de asa natura sa...ma rog... stiti voi!
Cum sa dai cu piciorul unei munci de peste 10 ani si sa pleci in Statele Unite? Logic: asta ar fi imposibil...si totusi de la rudele noastre(inclusiv mamele proprii care n-au stiut tarasenia) si pana la ultimul fan interesat de cronica vestea a fost credibila!
desi repet: sfida logica doamnelor si domnilor!
totul a inceput cand am invitat-o pe Teo (despre care ati scris lucruri urate fara a o cunoaste prea bine....) sa vina si sa ne fie invitata...apoi ideea lui Mishu de a se retrage pentru emisiunea aceasta si de a anunta "stirea asta senzationala" cu emigrarea!
Am facut un mic joc...in urma lui am ramas surprinsi cat de usor poate televizorul sau media in general, sa spele creierele oamenilor(unii chiar cu pretentii) asa ca am raspuns sec ziaristilor interesati si fanilor inflacarati cu no coment!
Ei bine oameni buni nu e adevarat-Mishu n-a plecat in state si cu putin noroc o sa prezentam cronicutza pana la 120 de ani, cand ne vor lua unii pe farash! Iar Teo a fost doar invitata pentru o emisiune! In rest cronica va avea aceiasi componenta afurisita cu care v-ati obisnuit!
Inainte de a rasufla usurati si a intoarce fericiti la vietile voastre, cu certitudinea ca ea cronica inca nu a decedat, am vrea sa va ganditi putin la urmatoarele:
oare cate dintre "adevarurile" din televizor sunt si realitati? adica : a fost sau nu revolutie?, este iliescu sarac si cinstit? e basescu de treaba?
vacaroiu e betivan ratat? nastase e corupt rau sau matusa tamara si zambaccianul sunt doar niste facaturi?
hrebenciuc si verestoi au taiat padurile?
ue asta e chiar raiul de pe pamant?
si alte asemena legende pe care media le-a fabricat sau dezvaluit in aceste vremuri de tranzitie!
nu va cerem decat sa aveti puterea ca in viitor sa va puneti si mintea la contributie si sa nu-i lasati pe altii sa judece pentru voi...altfel din farse in farse sau din cacealma in cacealma tara asta poate fi foarte usor dusa de nas!
Trezirea popor!
Serban si Mishu

ps.Scuze extinse tuturor rudelor, prietenilor, vecinilor, simpatizantzilor, dushmanilor, sefilor( ma repet?), lui nea Costel de la ziare din intersectzie, lu' tata-socru, si colegilor mei carora li s-au consumat bateriile de la telefoane. Multzumesc celor care cred in mine, ii multzumesc lui Teo-care banuia ca va fi injurata-( chiar nu merita) le cer scuze colegilor din presa ca nu le-am raspuns la telefon.
A, si inca ceva: nu-mi place deloc in America!
al vostru pina la batrinetze(inca 2-3 ani)
Misu"


interesant experiment...
florinm2all
mi se pare putin cam prea mult explicatia lor. eu sincer asteptam sa vad ce se intampla si banuiam ca nu e decat o alta farsa de a lor. Dar daca vine omul si zice pe post ca pleaca... ce sa mai zici... inclini sa-l crezi. Din demonstratia pe care au facuta poti sa intelegi ca nici emisiunea lor nu are nici un pic de credibilitate... Ori cum eu zic ca nu au facut o chestie reusita. Cat despre oamenii politici amintiti NO COMENT, stim cu totii despre ce e evorba :evil:
Oana
QUOTE(florinm2all)
Dar daca vine omul si zice pe post ca pleaca... ce sa mai zici... inclini sa-l crezi.

cam asa e...daca ar fi fost o barfa lansata de alte posturi sau ziare, ar fi avut motiv sa spuna ca punem botu la tot ce auzim, dar atata timp cat chiar ei au spus ca gainusa a plecat (si la stiri si in timpul emisiunii), nu cred ca au vreun drept sa arate cu degetul in stanga si in dreapta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.