Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zgomot cu frecventa in functie de viteza
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Dan87905
Am adus duminica un Opel Astra Caravan 1,7 DTI din 2003 din Germania si pe drum a inceput sa se auda un zgomot, de la roata zic eu, care isi schimba frecventa in functie de viteza, zgomotul a aparut dupa vreo 300 km rulati pe autostrada.
Ieri am platit vama si mai trebuie sa ma programez la omologare la RAR si nu vreau sa merg acolo cu aceasta problema.
Azi mi-am facut o programare pentru constatare la Autoglobus , si fiind incepator nu vreau sa merg acolo fara un sfat mai avizat de la voi vizavi de problema mea!
Multumesc!
Geroge73919
Rulmentul fuzeta as zice
Radu50689
Depinde de zgomot!pot fi si placutele de frana uzate peste un anumit nivel.(au o lamela metalica ce atinge discul de frana daca placutele nu mai au grosimea minima)
Dan87905
Acuma vin de la service, nu la Autoglobus ca am auzit ca-s scumpi si programarea era azi doar pentru constatare, pentru reparatie doar saptamana viitoare.
Mi-au ridicat-o, au invartit de rotile din fata si au zis ca ambii rulmenti sunt uzati, am fost la magazinul lor, Promotor, pe Calea Sagului, si costa 3,6 milioane bucata, ca cica masina are ABS si de aia costa asa scump, am facut comanda pentru 2 bucati. E pret corect sau...?
ionut83652
da e bun pretul!
Dan87905
Azi am primit rulmentii, pe cutii scria PowerDrive PDK1113 si pe rulmenti era stantat ITALY, am fost la service, montatul a costat 70 RON si am mai dat si eu cate 10 RON la fiecare mecanic (2).
Acum sper ca pot merge linistit la RAR sa fac omologarea.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.