Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aditiv ulei dura lube
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
marius89088
salutare :wave: au un a4 19tdi din 2000 si am folosit numai ulei castrol pompe duze........ si as vrea cand fac schimbul sa bag si un aditiv dura lube ca am auzit ca e ffbun ce ma sfatuiti.multam
HalbaSus
Producatorul nu recomanda folosirea duralube-ului... si testele efectuate pana acum au demonstrat ca duralube nu e chiar cea mai buna idee... e suficient sa folosesti un ulei de calitate (eventual full synthetic)
Flav
Nu stiu de ce va mananca sa puneti un aditiv in ulei .. cand majoritatea producatorilor de uleiuri, ( Aral, Mobil1, Castrol, s.a.m.d.) nu recomanda, folosirea lor. Ma rog, pana la urma e masina ta si faci ce vrei, dar eu unul n-as folosi asa ceva.
ionut83652
laso moarta cu aditivul ca uleiul are tot cei trebuie in zilele noastre dai banii de pomana pe el!
Traian89565
Eu am folosit duralube la un Opel Vectra 2.0i si s-a simtit foarte mult, in special la zgomotul facut de motor. Nu as putea sa zic ca la consum s-a simtit foarte mult, dar face o diferenta totusi... si NORMAL ca producatorii de uleiuri nu au de ce recomanda folosirea altor produse. Adica daca ai fi dealer Orange, le-ai zice la oameni sa cumpere cartele Vodafone, ca au sa zicem pretul mai mic, sau tarife mai avantajoase? Intelegi ideea... cred arigato.gif
Cristi2
eu daca as fi un mare producator de uleiuri as testa cei mai 'buni' aditivi si daca unul ar aduce imbunatatiri reale, as cumpara licenta si as vinde uleiul gata aditivat.
cum nu s-a inghesuit inca nimeni, dupa cate stiu eu, concluzia e destul de clara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.