Help - Search - Members - Calendar
Full Version: marire putere la motor simplu
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Berlina/Break/Pick-up
Adrian
se tot vorbeste despre tuning la motoare prin adaugarea unui cip. da cu motoarele ca nu au comp in ele ce le facem?
daca pun o turbina rezolv problema dar merita? cu cat ii creste puterea?
florin55503
sa inteleg ca ai masina pe carburatie. nu stiu daca se poate pune turbina pe un motor cu carburatie (daca ma gandesc bine se poate dar reglarea ei va fi aproape imposibila. o turbina e foarte scumpa si nu merita. mai bine baga un carburator mai mare si un filtru sport. asta ar fi probabil cea mai ieftina solutie.

cel mai bine schimbi masina sau daca are vreo semnificatie speciala ii pui alt motor si alta cutie decta sa cumperi o turbina
Adrian
intre timp am vb cu un mecanic si a zis ca se poate monta o turbina, dar nu mi-a spus cam ce ar implica. am mai auzit ca daca pun chiulasa pe strung si o modifica as avea o crestere de putere . asa e? desi s-ar putea sa fie periculos, in loc sa mareasca puterea sa o scada. blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.