Help - Search - Members - Calendar
Full Version: alfa romeo second hand sau fiat albea nou
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
andreea cristina56314
buna,ce investitie e mai buna?o alfa romeo 156 de 10000 second cu 47000km adusa din germania sau un fiat albea nou?
TLS-09
As inclina spre Albea. Ai garantie. E noua. Cu privire la cea din Germania da totusi mai multe informatii : an fabricatie, dotari, capacitate motor etc.
Kilomeri par cam putini, esti sigura ca are doar atatia?
marius68582
Ca investitie,in viitorul apropiat cel putin pare mai rezonabil sa cumperi o masina mai noua,chiar daca este din alta clasa(motor,dimensiuni,nivel de ecgipare etc).
Dar tot ca investitie...Alfa deja a suferit cea mai mare cota din pretul initial ca si devalorizare,nu vei mai avea mult de pierdut din pret daca o vei vinde in cativa ani,tinmsa sa cred ca desi au acum acelasi pret,in cativa ani Fiatul se va devaloriza mai mult.

si asa cum s-a mai spus...sunt tare curios de o Alfa la 10.000 de coco cu numai 47000 km,daca nu o cumperi da-ne link-ul pare afacere! biggrin.gif
andreea cristina56314
va multumesc pentru sfaturi!m-ati convins sa optez pt.masina noua,oricum ma gandesc sa mai astept pana la anul cand am inteles ca vor scadea preturile la masini!ce parere aveti?sau e doar un zvon nefondat si ne vom trezi cu un efect de recul si o explozie de preturi ? blink.gif
Cipp
Pentru tine, cel mai indicat ar fi un Grande Punto rosu pe benzina, varianta de 95 CP, full option! Parerea mea!
andreea cristina56314
te-ai gandit la ceva care sa aiba din amandoua masinile cate putin!ai o imaginatie bogata,iti multumesc pt.sfat,dana,dar imi place stilul sedan,nu cel hatchback de caroserie si grande punto din cate stiu nu are si varianta sedan.vad ca tu esti proprietara de albea,nu mi-l recomanzi?te nemultumeste cu ceva masinuta ta? blush.gif
Cipp
Eu sunt foarte multumit de Albea, in afara de un spray pe contacte si o garnitura la capacul culbutorilor pe care il astept ca pe Mos Craciun, n-am avut nici o problema. Masina merge brici. Daca poti, sigur, ia-ti Albea, sigur nu vei regreta. Dar cand am vazut ca oscilezi intre Albea si Alfa, m-am gandit ca vrei sa-ti satisfaci si pofta de sportivitate, ceea ce la Albea nu poate fi vorba. Recunosc ca Grande Punto m-a sedus wub.gif :heart: :naughty: wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.