Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Demontare ceasuri bord Fabia
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
bebeko
Ma poate ajuta cineva cu vreo shema / poze / site , cum sa demontez bordul ? Mai exact ceasurile de bord !
As vrea sa-mi montez acele inele cromate pentru vitezometru + turametru de la milotec. Daca fac eu aceasta operatiune risc sa pierd garantia pe partea electrica ? Sau mai bine ar putea sa-mi monteze cei de la service Skoda ?
DORU
Da, pierzi garantia. Chiar daca faci interventia la Compexit, garantia o obtii numai de la el. Ceilalti dealeri Skoda nu o pot acorda, manopera neapartinandu-le.
bebeko
Hm, asta e rau. Mai bine astept pana iese din garantie ? Daca reusesc sa le montez fara sa desigilez ceva , tot ar fi probleme ?
DORU
Da, asteapta sa iesi din garantie. Cu toate ca ai avea teoretic de dat jos un geam plastic si 4 suruburi.
bebeko
Exact asta ma gandeam si eu. Manopera nu ar fi prea complicata . Dar sa mai astept inca 1an si 9 luni... cam mult down.gif

Am primit si un raspuns de la Skodatuning sau DXX Blue Line , disribuitor Milotec : " Avand in vedere ca suntem singura firma avizata de RAR pentru modificari pe Skoda si BMW cred ca putem face montajul produselor mentionate de dvs. fara nici o problema "
Asa ca totusi as putea sa-mi satisfac placerea :wave:
Silviu84641
Cuvantul cheie in raspunsul ala si care ar trebui sa iti dea de gandit este "cred" smile.gif
bebeko
Pai daca i intreb pe cei de Skoda sigur raspunsul lor va fi ca nu se poate ...
bebeko
Doru chiar esti sigur ca pierd garantia la masina ? In mod normal ca sa pot monte acele inele trebuie sa desfac bordul dar doar geamul de la ceasurile de bord. Nu se scoate nici vreo mufa ceva , nu se desface nici un sigiliu.
DORU
In principiu, se desfac cateva suruburi si se da jos capacul cu geam. Asta daca aplici acele ornamente in pozitia ceasurilor bord montate. Daca o faci cu acceptul Compexit, este OK. Fa legatura intre DXX si dealer. Las topicul deschis pana luni la pranz, sa apuci sa scrii ce-ai vorbit. Bafta!
bebeko
Am vorbit astazi cu un consilier service clienti de la Compexit , si ... nici o problema. Se poate monta la ei, nu pierd nici o garantie, etc. Chiar mi-a aratat si un bord desfacut sa facem proba la inele ( biggrin.gif ), doar ca nu stia cum sa le monteze . Ba mai mult pot sa le monteze si cei de la DXX Blue Line, pt ca si ei sunt autorizati !!! Singura treaba ramane totusi cum se desface bordul , deoarece din spusele celui de la service geamul de pe ceasuri este lipit deci... trebuie desfacut totul din spatele ceasurilor !
Ramane de vazut...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.