Help - Search - Members - Calendar
Full Version: computer pompa injectie ars - opel astra g
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Alecs
salutare, am o mare problema
mi s-a ars computerul de la pompa de injectie si mi s-a spus ca trebuie sa cumpar unul nou din urmatoarele surse:
1. pitesti - vreo 1400 euro si cica-s destul de neseriosi, adica dureaza foarte mult pana ti-l face
2. din ungaria de la bosch, pe langa budapeste unde cica e vreo 1000 euro
eram curios daca a mai intampinat cineva problema asta si daca ar mai fi alta solutie, sunt o gramada de bani sad.gif .. in romania, in alta parte nu se mai produc? help me ca sunt disperat!

motorul e 2.0 DTL
TLS-09
Dar la dezmembrari nu te-ai interesat sa vezi cam cat costa?
Alecs
pai nu merge treaba cu dezmembrarile ca daca iau alt computer din ala, nu-l recunoaste calculatorul masinii cica si sunt sanse ca 1/1000 sa se potriveasca.. asa k imi trebuie nou.. ideea e ca as da si aia 1000 euro da macar sa-l gasesc in tara, ca ma mai costa cateva sute daca e sa-l aduc din ungaria
iuliana90475
am si eu aceeasi problema cu masina (opel 2.0 DTL) si nu gasesc nici cel putin second. Noua la opel este 52 milioane lei. daca aflati vreo sursa spuneti si altora. smile.gif
Alecs
pai am auzit ca se fac in ungaria si costa pana in 1000 euro, dar nu am numarul sad.gif si nimeni nu vrea sa ma ajute... poate banca transilvania biggrin.gif
TDiFan
Cineva din Ebes,HU reparat ECU-uri. Incerc zilele astea sa fac rost de numar telefon si adresa pentru cei interesati.
air_wolf
e-bay. de acolo iau eu piese de toyota.
Alecs
pai nu merge sa iau piesa, ca as lua-o de la dezmembrari.. ideea e ca aia din ungaria le schimba chipul si il scrie in functie de masina.. cel putin asta am inteles eu :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.