Help - Search - Members - Calendar
Full Version: problema cu inchiderea centralizata la opel
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
zoli90281
Ma puteti ajuta :evil: nu imi mai functioneaza inchiderea centralizata de la telecomanda. Este fara alarma si am scimbat deja si bateria in cheie
ionut83652
schimbo!iti mergea inainte de a schimba bateria?cred ca trebuie invatata telecomanda !daca spui ca ai aschimbat bateria si daca inainte de a o schimba merge trebuie invatata daca nu mergea nici inainte duo la un electronist sau fati alta cheie!
florin58588
este posibil ca inchiderea ta sa fi suferit o modificare de soft....cel mai bine este sa mergi la cineva care monteaza inchideri sau alarme.Un atelier ieftin si f bun este la capatul tramvaiului 41[Ghencea] , sunt baieti f buni si nu sunt deloc mofturosi la bani...bafta
Radu50689
Pune cheia in contact si apasa butoanele de la telecomanda pentru ca e posibil ca masina ta sa fi "uitat " ca are telecomanda.
Bogdan79883
si eu am aceiasi problema. de cateva zile nu mai merge din telecomanda. Am incercat cu ambele chei (au baterii noi) si nimic. Eu ma gandeam ca s-o fi busit senzorul? Nu e posbil si asa ceva?
Bogdan79883
vad ca nu ne mai raspunde nimeni. iar ma duc in service sa invete aia meserie pe masina mea :bash:
florin55503
ori senzorul resp, ori motorasele , ori ai un scurt pe undeva . eu am avut un scurt la un moment dat la vechea astra si nu mai functiona
Radu50689
Ati incercat sa faceti ce am postat eu anterior?
Radu50689
Sau ati luat-o ca pe o gluma?
Radu50689
Modulul de inchidere centralizata este situat undeva in partea dreapta sub torpedou in stalpul masinii! se demonteaza ornamentele de plastic de la praguri si se vede o cutie.
Si eu am avut o defectiune care consta in legatura de masa a modulului defectuoasa.(saiba cu papuc era rupta si nu facea masa)
Bogdan79883
Radule, eu sincer sa fiu am luat-o ca pe o gluma biggrin.gif . Dar am incercat totusi. Fara rezultat... In w-e o sa incerc sa ma uit un pic pe la legaturi. Daca nu, saptamana viitoare o duc la un electrician.
alin90491
am patit si eu asa ceva. baga cheia in contact, pune contactul si apasa pe butoane (nu mai stiu daca pe inchis sau deschis) si ar trebui sa se inchida si sa se deschida automat. e un fel de reset.
Bogdan79883
Am incercat in toate felurile. Si pe deschis si pe inchis si pe amandoua odata. Nimic :evil:
sorin72872
bagi cheia... pui contactul si tii apasat cateva secunde pe butonul de inchidere . daca nu merge dusa la service sau la un electronist.
Bogdan79883
A MEEERS! Contactul pus si apasat butonul de inchis. Multumesc mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.