Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Astra Classic 2 Caravan - Probleme la schimbarea vitezei
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
ender90233
Salut!
Am 1 Astra Caravan 1.7 CDTI productie 2006, 6000 Km rulati. Acum vreo doua seri am bagat masina in garaj....toate bune, frumoase si la locul lor...nici o problema. In dimineata urmatoare am observat niste lucruri ciudate la schimbarea treptei de viteza... Sunt in mers, vreau sa schimb in treapta superioara, accelerez pana pe la vreo 2000 si ceva de ture, calc ambreiajul si dau drumul la acceleratie in acelasi timp si.....mi se accelereaza masina singura pentru cateva secunde si imi creste turatia in gol cu vreo 200-300 de ture fata de turatia la care vreau sa schimb.
Spre exemplu: vreau sa schimb la 2500 ture, calc ambreiajul si imi creste turatia pana pe la 2800 de ture, urla masina ca nebuna, dupa care imi scade la turatia de relantiu. Ma enerveaza la culme... wallbash.gif
Ideea e k pana acum nu am avut problema asta si nici nu mi-am schimbat stilul de condus...In astia 6000 de km pe care i-am facut cu ea nu mi-a facut niciodata asa si nici nu o accelerez eu excesiv.
Aveti idee de la ce ar putea fi??
TLS-09
Nu este regulamentar sa deschizi acelasi topic de doua ori si mai ales in sectiuni in care nu are ce sa caute(Volvo). O sa te rog sa citesti regulamentul si bineinteles sa-l respecti.
In rest bine ai venit pe forum. Acuma sa stii ca reprosurile astea cu cititul regulamentului le primesc mai multi la primele mesaje nu ca ar avea cineva ceva personal cu tine.
ender90233
Scuze ptr mesajul postat aiurea....abia dupa ce l'am pus mi-am dat seama k nu am nimerit unde trebuie :ban: . Sper sa nu se mai intample... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.