Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Atentie,escroci la drumul mare...
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
Arheopterix
Vreau sa ii avertizez pe cei ce circula in zona B Vacarescu si Floreasca.

Doi Italieni in masini bune ( acum un an un BMW cabrio) acum un Audi A-4 break. F bine imbracati cu ceasuri scumpe,te acosteaza si i-ti propun nu stiu ce afacere .
Anul trecut m-au abordat si i-am trimis la plimbare.Azi au aparut iar.Soferul era acelasi ,cel de langa altul.Ambii arata f respectabil dar mare atentie!
Nu stiu cum si ce opereaza dar e bine sa va feriti.
Mai e unul tot in zona,(acum ceva ani era si pe la fantani) care e tot bine imbracat si face un atac cardiac pe marginea soselei.
Nu stiu nici el ce face.Poate buzunareste sau altceva.Are si o fiola de Nitroglicerina....
Pazea!
FESTINA
Nu am inteles nimic poti fi mai clar...?
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Arheopterix
OK..
Un tip bine imbracat e culcat pe marginea drumului.
Ce face un om responsabil?
Opreste si ii da ajutor sau il ia in masina la spital.
Nu stiu ce face de fapt ,dar il vad frecvent in ipostaza asta.
O data am anuntat pe cei doi politisti care stau cu radarul pe Barbu Vacarescu.
S-au dus la el si el a zis ca e bine,sa nu il duca la spital ptr ca a luat o nitroglicerina si imediat va fi bine.
Dupa o jumatate de ora ,tot acolo era.
Se tine de piept si da ochii peste cap.

Cei doi Italieni,nu stiu ce invart.Dar stilul de operare e acelasi .
Cum am spus,acum cca un an,m-au abordat cand coboram din masina,cu nu stiu ce poveste,azi,(fara sa ma tina minte,dar eu nu uit niciodata o figura) m-au abordat din nou.
Alta poveste,legata de vama,bani si nu stiu ce imbracaminte.
Lucruri necurate oricum.
Nu e important ce se intampla,e important sa va feriti.
Baby Blues
Daca trec prin Bucuresti promit sa nu opresc la nici un diabetic care intra in criza si sa nu vorbesc cu italienii. biggrin.gif
mortzy
ieri noapte parintii unui coleg de servici au fost jefuiti pe autostrada bucuresti pitesti.
mod de operare:
- au oprit la benzinaria OMV de la iesirea Pitestiului si au facut plinul (plecau din tara - masina plina cu bagaje etc)
- pe autostrada au avut o pana; au scos toate valizele din portbagaj pentru cric
- la plecare nu si gaseau borseta (achitase plinul din ea evident)
- initial au sunat in disperare pe telefoanele din borseta; la un moment dat raspunde cineva dar nu se auzea nimic
- au sunat apoi la OMV si au intrebat daca nu cumva au lasat borseta acolo - OMV ul "nu domnule"
- sunat coleg sa blocheze telefoanele etc etc.
- sunat iar OMV ul, la care stupoare:
"ati avut cumva pana pe autostrada"
"da !!!???"
- explicatia: banda formata din 2 masini, inteapa o roata, te urmaresc pe autostrada, opresc in spatele tau la 100 - 150 m vin prin iarba cand tu esti preocupat de bagaje, cric (roata din stanga etc) iau geanta/borseta si dispar

mare atentie
Arheopterix
Unui prieten iau furat asa 77.000$ pe Eminescu colt Mosilor.
L-au urmarit de la banca si restul ca povestea de mai sus.
Baby Blues
Promit sa nu ma inprumut u o suma asa de mare. Intrebare: daca au avut pana si prietenbii cu 77000 de eur? daca da , atunci cand au facut pana si au lasat masina deschisa si banii in ea au gresit flagrant.
TLS-09
Schema asta e destul de veche dar din pacate face inca victime. Se practica intr-o vreme la scara mare pe autostrazile de dincolo. Evident ca practicantii erau tot de-ai nostri din Romanica.
Arheopterix
QUOTE(stefan_adrian)
Promit sa nu ma inprumut u o suma asa de mare. Intrebare: daca au avut pana si prietenbii cu 77000 de eur? daca da , atunci cand au facut pana si au lasat masina deschisa si banii in ea au gresit flagrant.


Nu a fost asa de simplu;
Unul din cunoscutii mei a ramas la volan,cu geanta cu bani langa el.Celalalt schimba roata. A oprit in fata o dcie fara numere si a coborat de landa sofer o matahala,care a deschis usa ,a luat geanta si dus a fost in aglomeratia din zona.
Partea proasta e ca s-a intamplat in 99 cand banii valorau mult mai mult.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.