Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Demaraj A 6 2.5 , 155 cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
claudiu87958
Salut , stie careva la plecarea de pe loc (cutie tiptronic) de ce tremura treptat citeva secunde si isi ia greu demaraj,

sa fie de la debitmetru ???

Merci
ionut83652
pai daca nu trage poate fi de la debitmetru si tremuratul ar fi din cauza lipsei de putere a motorului fa si tu un test si vezi daca de aia nu trage motorul!
claudiu87958
i-am facut AUTOTEST LA AUTOVIT , si la motor totul este ok, dar mi-a spus de debimetru ca trebuie schimbat
ionut83652
bagai debitmetru dar aia de la autovit au verificat daca e din cauza debitmetrului ca pe tester iese lipsa aer si masina ta are si senzor de supraalimentare care face cam acelesi lucu ca debitmetrul si sar putea sa ai o surpriza cand il schimbi tot sa nu traga!
claudiu87958
Asa a iesit la VAG-COM , pai atunci cum imi pot da seama daca este de la debitmetru sau de la senzor ???
ionut83652
vad aia cand fac tester scot pe rand debitmetrul si senzorul de supraalimentare si vada care e busit oricum in general debitmetrul se strica de la praf mizerii etc.
ionut83652
si mai e o chestie daca scoti mufa de la debitmetru daca e stricat debitmetru ar tebui ca fara mufa sa traga mai bine
Victor93715
Salut

poate sa mai fie si de la ambreiaj, nu neaparat de la debitmetru. Eu am a4 (cutie manuala) si imi facea la fel. A trebuit sa schimb volanta care incepuse sa scoata si ceva sunete
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.