Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Moderatorii isi fac treaba ?!?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
guerilla
Votati moderatorii care considerati ca isi fac treaba de moderare. Nu se cuantifica notiunile tehnice sau activitatea de pe alta arie decat cea de pe care este responsabil.
Va rog sa fiti cat se poate de obiectivi. Nu divagati in exprimarea opiniilor, nu dati reply ca sa raspundeti antevorbitorului !
Va sint recunoscator daca exprimati si in scris votul vostru.


PS. Daca tot votati pe alte considerente, scrieti si voi motivul: va e simpatic, va place marca ce o reprezinta, v-a mituit cu o bere, etc biggrin.gif
eddie
Ai un vot de la mine,de-abia astept berea ! biggrin.gif
mike.omega
Eu l-am votat pe Doru pentru ca s-a implicat mult in aria Skoda si nu numai si peste asta este constant pe forum smile.gif
Vlad6
Nu-mi convine ca am putut vota doar unul insa daca tot a trebuit sa aleg l-am ales pe Eddie pentru diplomatia de care a dat dovada in mai multe randuri plus prezenta la intalniri si cat a luptat sa poata sa ajunga
admin
Gherilla, si eu astept o bere si o pizza ca am mai vorbit cu unu sa te voteze:)
guerilla
QUOTE(admin)
Gherilla, si eu astept o bere si o pizza ca am mai vorbit cu unu sa te voteze:)

tu asteapta-le de la Gherilla ala al tau biggrin.gif, ca doar nu te-oi fi referit la mine.
Si nu ma mai votati adminii, votati mods'. eu ca moderator o cam frec, recunosc. in afara de banat ip=uri si useri nu prea fac mare lucru si nici nu am timp de altceva.
eu recunosc, ca DORU e omul care m-a impresionat cel mai tare in activitatea de moderare. dar nu-l votez, pentru ca eu nu voi vota. am fost in dubii daca sa va blochez voua, moderatorilor si adminilor, accesul in aria asta, numai asa ca sa nu puteti vota biggrin.gif dar am zis ca hac, daca va lasa constiinta sa votati, aia e biggrin.gif macar bere sa beti laugh.gif
hai la multi ani sa traim cu totii ca am mai terminat o camera de varuit beer.gif
HalbaSus
yeeee... am si eu un vot (si jur pe berea mea ca nu e de la mine) biggrin.gif eu nu am votat inca pentru ca stau in dubii... ar merita multi: George, MR, f1anatic, DORU, madalina, admin, Eddie, cam toti... blush.gif

Eu l-as vota pe cel care a creat Combat Zone-ul dar asta tine de administrare nu de moderare, asa ca nu votez... inca, dar daca sare careva cu berea sa stiti ca eu sunt coruptibil blush.gif biggrin.gif beer.gif
HalbaSus
LE: propun mutarea topicului in masini.ro sau versus... desi subiectul este on-topic, aceasta arie e vizitata doar de moderatori si cativa membrii veterani.
guerilla
la recomandarea lui Halba (bai ce nick ai beer.gif ) mut topicu in aria Combate biggrin.gif
air_wolf
io il votez pe halba, si asa am sa-i dau o lada de brrc-1brrc pentru vot (chiar, sa zici cind apari in bucuresti). si daca nu te grabesti si mai apar topciuri din astea... biggrin.gif uite asa se duc berile beer.gif beer.gif :cheers:
*****81107
1.Ma cam enerveaza moderatorii care cenzureaza.
Pai cum mai frate aici in Danemarca au facut caricaturi cu Mohamed si nu i-a cenzurat nimeni si pe mine ca scriu masini germane 100% ma atentionati si cateodata imi stergeti postul?

2. Nu stiu de ce trebie facut acest clasament. Nu cred ca e bine sa faci un clasament in care unii cistiga si altii pierd.
Nu creed ca e bine ca copii de 7 ani la absolvirea clasei I sa isi vada numele pe o lista in curtea scolii.
Ce te faci daca esti ultimul sau la coada listei si ai avut numai note de 4.
Trebuie sa stie toata scoala ca esti prost?
DORU
QUOTE(guerilla)
Eu recunosc, ca DORU e omul care m-a impresionat cel mai tare in activitatea de moderare. Dar nu-l votez, pentru ca eu nu voi vota. Am fost in dubii daca sa va blochez voua, moderatorilor si adminilor, accesul in aria asta, numai asa ca sa nu puteti vota


Multumesc pt apreciere !
Sunt perfect de acord ca Moderatorii sa nu poata vota. Eu unul nu voi vota...cred ca aprecierile tb sa vina de la membrii forumului.
Si HalbaSus, buna ideea ta cu mutarea topicului intr-o zona intens vizitata.
James Kilowatt
Eu am votat cu Madalina smile.gif Desi pe cuvant de onoare ca nu a incercat sa ma mituiasca smile.gif
guerilla
QUOTE(*****81107)
1.Ma cam enerveaza moderatorii care cenzureaza.
Pai cum mai frate aici in Danemarca au facut caricaturi cu Mohamed si nu i-a cenzurat nimeni si pe mine ca scriu masini germane 100% ma atentionati si cateodata imi stergeti postul?

se face asta pentru ca altfel ar fi un haos. nu vrea nimeni sa mai piarda 3 saptamani curatand un forum. daca iti doresti asta, spune-mi ca iti dau drept de moderare si stai tu sa faci cut, copy, move, etc.

QUOTE(*****81107)
2. Nu stiu de ce trebie facut acest clasament. Nu cred ca e bine sa faci un clasament in care unii cistiga si altii pierd.
Nu creed ca e bine ca copii de 7 ani la absolvirea clasei I sa isi vada numele pe o lista in curtea scolii.
Ce te faci daca esti ultimul sau la coada listei si ai avut numai note de 4.
Trebuie sa stie toata scoala ca esti prost?

da, trebuie sa stie. avem nevoie de feedback. spre deosebire de scoala si firme, aici nu te plateste nimeni si feedbackul vostru e singura solutie pentru a vedea ce trebuie imbunatatit si unde. si nu cred ca e cineva de varsta scolii primare printre moderatori, astfel incat sa se supere ca a luat 4. si daca e, cu atat mai bine, ca acum vom afla. critica este buna pentru oamenii cu ceva mai mult de 1 neuron, ca ii ajuta sa invete ceva. altfel persistam cu totii in prostie si ne plafonam.
sper ca am fost coerent de data asta. btw, nu e dat nimeni afara in urma acestui sondaj si nici nu i se taie ciufu biggrin.gif doar ca data viitoare la intalnire, tre sa plateasca un rand de bere la toti ceilalti prezenti laugh.gif
T u d o r
Eu am votat cu MR.
Explicatie: Pacat ca nu am putut vota mai multi odata, meritele sunt foarte mari si la majoritatea celorlalti. Spre exemplu, am apreciat si contributiile lui Halba, si ale lui Doru (desi nu sunt fan Skoda, aria marcii arata impecabil), si a lui Eddie pe aria Dacia unde postez eu mai des. Unii dintre moderatorii foarte buni au aparut mai rar in ultima vreme, motiv pentru care nu am votat pentru ei, desi dpdv al calitatii moderarii sunt sus. Altii au avut multe interventii partizane, ba chiar s-au certat intre ei, asa ca ce ne permitem noi, membrii simpli, nu este de apreciat la un supraom ca moderatorul... biggrin.gif Si apoi, marturisesc sincer ca de unii nu am auzit pana acum... biggrin.gif

So, fiind in dilema cu votul din cauza egalitatii celor pe care i-am nominalizat primii, am votat dupa cum mi-a dictat opinia subiectiva.
Skywalker
Io as fi votat si pe Doru si MR, din cauza ca pot numai un vot, am votat pe primu' blink.gif
CPI
E grea alegerea, intr-adevar. Si eu as fi votat mai multi, si anume pe Madalina, Halba, Doru si MR. Am votat pe Halba, ca e mai simpatic si mai coruptibil!

Oricum cei mai "noi" moderatori au fost foarte activi si au actionat cu discernamint. Un vot si pentru cel/cei care i-a(u) ales!
Mariacu
Foarte greu de ales....dar pana la urma am votat cu Eddie!

P.S. Nu beau bere, asa ca astept un Jack! biggrin.gif
Leone
HalbaSus...de ce? ca asa am considerat (sincer la ora asta cu greua as gasi alt motiv!)
Luka
Eu l-am votat pe MR ca e baiat simpatic si inca astept sa beau o bere cu el in Barcelona smile.gif
De asemeni, apreciez aria lui Doru, desi nu e chiar cea mai interesanta de pe forum pentru mine.
f1anatic
QUOTE
Care moderator e cu adevarat MODERATOR?


Sau cu alte cuvinte...o intrebare tipica in Romania epocii de aur ! Care membru al partidului isi slaveste liderul ales...(care e mai pupincurist).

Nu imi pasa de voturi. Chiar nu stiu cine mi-a dat un vot. Sint moderatori care se implica...si sint altii care nu. Dar acum ce intelege fiecare prin functia de moderator ? A ajuta userii noi ? A le schimba nick-name-ul ? A potoli o discutie ? A scrie rubrici noi ? A scrie articole tehnice ? Omul universal bun la toate ?

Eu sint cel mai nou moderator...Nu sint o persoana prea populara pe forumul de F1. Nici nu mi-am propus. As zice ca sint vreo citiva de ar trebui sa port vesta anti-glont daca ma intilnesc cu ei. Pe forumurile de tuning nu prea e trafic...lumea citeste, foarte putini comenteaza.

Acest sondaj de opinie e un fel de popularity contest ! Asa ca ma abtin de la vot.

Sau i-l dau Madalinei pentru oricare din urmatoarele motive (nu in vreo ordine anume)

-looks
-personality
-passion for cars
-ability to fight with and calm down the guys
Baby Blues
1. Nu as vrea sa ma cert cu nimeni dintre moderatori dar cred ca aici ar trebui sa scriem tot noi , membrii simpli si nu sa se voteze ei intre ei si sa isi dea beri unii la altii biggrin.gif .
2. dupa ce acest clasament se va finaliza care vor fi consecintele?
3. Moderatorii ca si politisii sunt un rau necesar biggrin.gif . La nici un sondaj care vizeaza aceste doua categorii nu pot iesi pe primele locuri.
Eu l-am votat pe Eddie.
Motive: subiective.
air_wolf
la 2. - probabil ca o sa bem. am auzit asa un zvon cum ca cine cistiga ar da de baut... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Baby Blues
Eu inca astept. biggrin.gif
guerilla
nu-l vad bine pe DORU :1:
DORU
Guerilla, cumpara-ti un webcam si se rezolva... biggrin.gif :angel:
guerilla
mersi, am webcam. acum te vad deja aranjand navetele de bere laugh.gif
DORU
Bine ca sunt navete goale... biggrin.gif
air_wolf
pai normal, daca ai bagat berea in frigider biggrin.gif biggrin.gif
admin
Lasa ca schimb eu softu la forumul asta in curand si sa vedeti cum va zbor voturile la toti:))
G e o r g e
aleu ... fi atent si tu cand dai click pe boton , fa back up inainte biggrin.gif
DORU
QUOTE(admin)
Lasa ca schimb eu softul la forumul asta in curand


Nu stiu daca cineva asteapta mai mult ca mine acest lucru. Daca e nevoie de un imbold, te votez biggrin.gif
G e o r g e
doru eu astept de 2 ani sa schimbe softul smile.gif
guerilla
QUOTE(DORU)
QUOTE(admin)
Lasa ca schimb eu softul la forumul asta in curand


Nu stiu daca cineva asteapta mai mult ca mine acest lucru. Daca e nevoie de un imbold, te votez biggrin.gif



admine, cu amenintari din astea vii? laugh.gif
auzim povestea asta de acusi o spunem si la nepoti.
DORU, nu te agita prea tare, tu ai grija de berea aia sa fie rece biggrin.gif
bogdan47077
pana si eu pot vota?

inca nu stiu..pe George sau pe DORU?

hai astept un sfat, va rog.
cred ca pe DORU ca ne stim..

dar mai bine nu mai votez..mai astept... blink.gif

cineva va fi suprins de postul meu....cine cine??
booneK9
Din fronda ca nu pot vota decat un om, n-am sa votez deloc.
Mai mult ... nu ma plimb chiar pe tot forumul, asa ca unii, poate foarte buni ca moderatori, sunt invizibili pentru mine.
Totusi, vreo 5 s-ar califica in finala.
Mai bine sa le dam note. Dar nu stiu daca va permite softul. biggrin.gif
T u d o r
Corect! Ar trebui sa dam note de la 1 la 5, pentru ca decat sa votez doar unul singur, asa pot aprecia rezultatele mai multora. Ca, daca ne gandim, 4-5 rezultate de loc 2 fac mai mult decat 1 sau 2 de loc 1. Dovada... Schumi a pierdut titlul la F1. biggrin.gif
Andrei Suzuki
Pot sa ma bag si eu? biggrin.gif
Eu il votez pe Rai ca fiind cel mai bun moderator. biggrin.gif
R a z v a n
Matematica:
Pana acum, dupa ceva vreme sunt 52 de voturi pentru 16!!! moderatori
considerand ca moderatorii insisisisisisi nu au votat atunci vin cam 3-4 dezorientati pe cap de moderator.
Ori e very low traffic ori, ori alegatorii nu s-au prezentat la urne...

Cred ca asta e concluzia. Mea.
mike.omega
Nu ai nici un drept sa cataloghezi membrii forumului drept "dezorientati". Nu obligam pe nimeni sa voteze, votul in sine va aduce imbunatari cum s-a mai spus de altfel.

Daca nu vrei sa contribui cu nimic bun nu mai posta doar pt bagare in seama smile.gif
R a z v a n
QUOTE(mike.omega)
Nu ai nici un drept sa cataloghezi membrii forumului drept "dezorientati". Nu obligam pe nimeni sa voteze, votul in sine va aduce imbunatari cum s-a mai spus de altfel.

Daca nu vrei sa contribui cu nimic bun nu mai posta doar pt bagare in seama smile.gif


Domnu administrator trage putin aer in piept si oxigeneaza-ti fizicul. Iti reamintesc ca te afli in zona de COMBAT. Gratuit e postul tau, nu al meu...
Comentezi pe langa subiect, nu direct la el. Mai bine fa ceva sa maresti audienta, ca avocati sunt destui...
Un moderator/administrator/owner etc care da palmute la copii obraznici de pe forum e binevenit atata timp cat o face cu o oarecare maturitate, umor si eventual intelegere a subiectului. Le-ai ratat pe toate.
Virgil47474
eu nu m-am prea bagat in discutii de genul "combat", am incercat sa particip la discutii atat cat am putut si cat m-am priceput....

INSA..... ideea acestui topic mi se pare gresita... o sa incerc sa argumentez in cateva cuvinte:
- nu vad cum se vor aduce imbunatatiri forumului prin declararea (in urma votului, bineinteles) unui invingator.
- declararea unui invingator ar trebui sa atraga dupa sine retragerea dreptului de moderare al celorlalti moderatori intrucat se presupune ca nu si-au facut treaba - nu cred ca asta era scopul.....
- consider ca fiecare moderator isi face mai bine sau mai prost treaba, este mai mult sau mai putin obiectiv, astea fiind si motivele pt care a fost ales moderator (in cazul ideal), deci ce nevoie avem de catalogarea lor in mai buni sau mai putin buni?
- moderatorul declarat invingator ar putea "prinde aripi", lucru nedorit de noi toti...
- se putea alege un alt tip de chestionar, cu note pt fiecare moderator, asa cum s-a sugerat si mai inainte...
James Kilowatt
Eu as propune un chestionar legat despre atmosfera dorita. Ceva de genul:

"preferati un forum:

1- Strict ca la o manastire de maici - moderator Hitler

2- Strict ca la o manastrire de taici - moderator sergent

3- Relaxat, insa respect reciproc, fara insulte nici macar voalate. Moderator parinte ingaduitor

4- Doua trei contre merg, uneori sunt instructive, insa fara insulte explicite si limbaj PREA colorat. - Moderator baiat din gasca

5- Balacareala totala,e cu atat mai fun cu cat cantitatile de kkt sunt mai mari si cu cat perversiunile etalate mai imposibile anatomic - moderator - bagator de flame-uri.
"

Si cine nu voteaza cum trebuie ia ban laugh.gif

Eu am incercat sa aplic o politica cam ca la punctul 4, la urma urmei suntem toti majori si nu mai rosim ca niste fecioare, si foarte rar au existat derapaje. Chiar sunt surprins de faptul ca cei care sar calul sunt aproape inexistenti.
Chiar si in combat zone exista destul bun simt.......hm, poate are legatura si cu topicul asta
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=11378&start=0


Eu bantui uneori si pe alt forum unde moderatorii sunt din una din primele doua categorii, si uneori mi se pare destul de enervant. Li se pare instant ca ba intrebarea s-a mai discutat acum 5 ani, ba e offtopic, una doua mesajele sunt sterse sau modificate chiar daca noua problema care se pune e mai interesanta decat cea care se discuta in topicul respectiv. Nici "igiena extrema" nu mi se pare foarte sanatoasa.
HalbaSus
Total de acord cu MR, atat in privinta necesitatii unui asemenea sondaj (ma rog, partial, pentru ca daca rezultatele nu ar mi-ar conveni l-as ignora total tongue.gif biggrin.gif) cat si in privinta moderarii... ah si inca ceva... combat zone-ul mi se pare una din cele mai bune adaugiri la forum din ultima vreme, nu atat prin cantitatea de informatii utile cu care contribuie, ci prin faptul ca putem muta fara strangere de inima discutiile aprinse in aceasta zona, astfel nu poluam topicuri din restul ariilor, si nici nu raman chestiunile nediscutate si conflictele nerezolvate, in plus discutiile incinse pe langa flame-uri contin de multe ori si date interesante.
DORU
Cum se vor concretiza rezultatele acestui vot? Ce anume transmite el? Cum imbunatatim practic activitatea? Multumesc anticipat pt raspunsuri! arigato.gif
f1anatic
QUOTE(DORU)
Cum se vor concretiza rezultatele acestui vot? Ce anume transmite el? Cum imbunatatim practic activitatea? Multumesc anticipat pt raspunsuri! arigato.gif


Te vor face Secretar General al Biroului Organizatiei de Baza si vei fi delegat oficial la Marea Adunare Nationala.

Doru, nu am idee, dar acest sondaj de opinie, asa cum a fost facut, a fost, este si va ramine o greseala. Parerea mea.
DORU
Sunt SG al MAN? Wow! biggrin.gif

Pacat...astept inca cu speranta o rezolutie. blush.gif
guerilla
f1antic si toti ceilalti:
desi chestionaru va pare o prostie, concluziile au fost trase deja.
din pacate pentru multi v-ati cramponat de ideea de chestionar si ati uitat esenta muncii de moderator.
parca pe la voi peste ocean e o vorba 'dei ghiv a shit". asta conta cel mai mult biggrin.gif
cat priveste ce spun userii, da, conteaza mult. dar doar ce exprima in cuvinte nu ce rezultate sunt in poll, ca asa pot vota multi si anonimi. iar eu n-am fata de caragiale (de fapt sint incult asa cum spunea o mult stimata forumista).
in concluzie, e de bine smile.gif
beer.gif

rezultatele mai pe la sf anului.
HalbaSus
DORU, eu cred ca rezultatele sondajului se vor concretiza in faptul ca va trebui sa dai de baut la toti moderatorii biggrin.gif beer.gif
Ideea e ca in acest topic (amplasat strategic in combat zone) utilizatorii ar putea sa-si verse off-ul pe moderatori... dar cum nu am vazut reclamatii ci doar cuvinte de lauda la adresa fiecaruia, deduc ca noi moderatorii ne facem treaba foarte bine, meritam felicitati, drept urmare ma duc sa imi iau o bere din frigider biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.