Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zgomote Fiesta
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Mihai89831
Salut,

Mi-am cumparat o Fiesta model 2006 motor 1.4 TDCi. BDT mi-a cerut sa ma duc cu ea la o vizita cand ajung la 2500 km. Pana sa ajung cu ea la vizita respectiva am inceput sa am o trepidatie. Am descoperit ca era de la calculator, care este prins cu niste cleme cu suruburi langa baterie. Unul din suruburi era slabit si la la relanti trepida de aveam senzatia ca este spoilerul rupt. Ma rog... mi-au rezolvat baietii de la BDT problema desi, acum sunt 2 suruburi care nu sunt stranse pana la capat. Mai exact sunt stranse doar jumatate. In primul rand, daca stie cineva, as vrea sa aflu daca suruburile alea au un rol de reglaj sau ceva. Initial, suruburile care sunt acum slabite erau stranse. Deci este clar ca le-au slabit la service.

Trepidatia la calculator nu mai exista dar acum am impresia ca trepideaza tot bodul. Mai are cineva problema asta? Mi-am facut o programare la BDT dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept. E service "romanesc". Cu alte cuvinte as vrea sa stiu daca am dat bani de masina straina dar o sa primesc tot raspunsuri ca la Dacia: "nu are nimic. E o mica trepidatie" sau "E normal. Stim de mult de probleme de genul asta", etc. Asta ca sa nu mai iau in calcul posibilitatile de genul: "Noi nu am descoperit nimic si nici nu am auzit vreo trepidatie".

A mai fost cineva cu probleme de genul asta in service (sau garantie)? Se rezolva sau trebuie sa incerc sa ma acomodez cu trancanitul?

Multumesc anticipat la toata lumea
dan86823
Ai un mic ghinion care se remediaza usor.Nu exista reglaje la computer prin suruburi!!! Stringe ce e de strins si n-are voie sa aiba zgomote mari!
Exceptie fac usile care trebuie reglate pe inchidere ,dar dupa cca. 5000 km. Masina, oricum ,e cam zgomotoasa.Deh...nu e limuzina.Bafta !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.