Help - Search - Members - Calendar
Full Version: roata de rezerva
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
octavian67510
..si am ajuns cu aveo in minunatul targ al iesilor..la Sfanta Paraschieva...dar am trecut peste o sina de tranvai cam imprudent..si am facut varza un cauciuc..nu se mai poate face nimic..
..probleme mari in iasi duminica si de sarbatori..dar am gasit magazine deschise si vulcanizare non-stop(desi nu sunt deacord..sau poate erau adventisti)..in fine..mi-au explicat ca nu se gasesc gume 185/55/15 decat la comanda ..nici cei de la hankoock nu au in romania..si ar trebui sa stiu ceva complementar..
..am ales varianta sa-mi iau unul la mana a 2-a 700000lei..185/60/14 good year desi la metro gaseam cu 1130000 reesapat dar 185/65/15 si nou cel mai ieftin 1500000 dar nu ce-mi trebuie mie..adica 55.
..faza jalnica a fost cu roata aia mica de rezerva...dar care si-a facut datoria
..ce intrebari am..cat as fi putut sa merg cu roata aia mica?
...si ce sanse am cu casco ..sa primesc cauciuc nou 185/55.15 am? :puke:
marius88521
Acum cativa ani cand am avut o problema asemanatoare cei de la ASIROM mi-au zis ca ma despagubesc numai daca e si janta indoita,cel mai bine intreaba pe cineva de la societatea de asigurari, poate intre timp s-au mai schimbat lucrurile!
marius88521
Acum cativa ani cand am avut o problema asemanatoare cei de la ASIROM mi-au zis ca ma despagubesc numai daca e si janta indoita,cel mai bine intreaba pe cineva de la societatea de asigurari, poate intre timp s-au mai schimbat lucrurile!
TLS-09
Nu s-au prea schimbat.
octavian67510
..dar am jante de aliaj..ce fac?..ii dau cu ciocanul?...nu mi se pare corect sa nu ma despagubeasca...
ionut83652
uite tata anvelope noi la super preturi!http://www.vanzarianvelope.ro/listareanvelope.php?inaltime=65&latime=185&diametru=15&extra=0 dimensiunile tale!ajung la tine prin curier intro zi sau doua!si inca ceva nu lua reesapate co o sati para rau tare repede!
octavian67510
...dar tu nu intelegi ca problema nu e asta..e ca ash vrea sa mi le despagubeasca casco..ca tot il platesc...?
TLS-09
QUOTE(octavian67510)
..dar am jante de aliaj..ce fac?..ii dau cu ciocanul?...nu mi se pare corect sa nu ma despagubeasca...


Metoda asta a aplicat-o un prieten si a functionat. Ce sa-ti zic mai mult.
Totusi fii atent cum dai si unde dai . Dac tot ti-ai pus asa ceva in gand evita ciocanul ca este vizibil, incearca sa dai cu geanta de bordura sau ceva de genul asta(evident doar dupa demontarea de pe masina biggrin.gif ).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.