Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mazda b2500
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
victor89745
Salutare!

Tocmai am "comandat" o mazda b2500 si urmeaza sa o iau in cateva zile.O au deja pe stoc,au ramas de facut doar actele cu leasing-ul.

Am citit marea majoritate a mesajelor referitoare la service-uri,si vad ca toata lumea fuge de romcar si se indreapta catre inscut. Acum , sincer, m-ati cam zapacit.
Eu sunt "scolit" pe Toyota. Sun, fac programare, las masina, imi spune clar ca in 40 min e gata, frec menta prin showroom,sau parcare(mai vine cate un lexus sau ceva mai exotic)si apoi ma intorc,facem hartiile si am plecat. Nu am treaba decat cu receptionerul.Atat.

E chiar atat de nasol pe cum se vorbeste? Esti tratat cu lipsa de respect,ti se fura piese si alte chestii de genul asta?

Ce ma intereseaza cel mai mult este daca a incercat cineva pana acum service-ul din Crangasi,inainte de piata,langa lac. Asta e cel mai aproape de mine si pe asta as vrea sa-l frecventez. Cica e BDT ? Ce ziceti?

Madalina,pretul reviziilor e chiar atat de mare?

daca mai e vreun posesor de b25, l-as ruga sa-mi spuna cateva despre masina

mersi
R a z v a n
In acest moment exista 3 dealeri oficiali Mazda in Romania, dealeri importatori, reprezentanti ai Mazda Austria Gmbh, distribuitor general pentru Romania, Serbia si Moldova. Inscut nu se numara printre acesti delaeri si nu te sfatuiesc sa te duci acolo. BDT in schimb este dealer autorizat ei si dpdv al service-ului e foarte bun. Pe de alta parte posturile pe care le-ai citit despre Romcar Motors (pentru ca asa se cheama dealerul ce service-aza Mazda) au o anumita vechime si o mare parte din problemele de acolo s-au rezolvat. Ramane totusi problema programarilor care nu se pot face intotdeauna in timpul solicitat din cauza aglomeratiei foarte mari pe service. Go planet!
Victor89934
pentru victor89745

daca te intereseaza mazda b 2500 iti pot da eu cateva detalii despre mazda mea (de la serviciu) pe care al meu sef vrea sa o vanda.

masina este din 2004 are 50000 Km reali, iar reviziile sunt facute la Romcar.
masina mai are 9 rate de leasing de achitat (pana in Iulie 2007)
Pe cine intereseaza ii rog sa ma sune (Victor CALMAU = 0727/892.800)

Pretul este de 15000 Euro (caz in care v-om achita noi tot leasing-ul) sau 12000 Euro + preluarea de leasing (9 rate x 1500 Ron/luna).

Masina este foarte buna si o recomand oricui ii place Off-roadul sau masinile puternice.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.