Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Numere patrate
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
admin
Unde se pot face numere de inmatriculare patrate?..numarul e de leasing din 6 cifre si cica la politie nu face decat pana la 5 cifre, cu 6 cifre poti sa-ti faci tu in alta parte artizanal. Stie cineva cum se procedeaza?
OaneA4
Din cate stiu eu nr se fac la Slatina
Alex-F1
Simplu: am vazut chiar cu ochii mei, la o firma de asta care face stickere....pe o placa alba de plastic, textolit sau ce-o fi, de vreo 2-3 mm grosime, taiata la dimensiunile dorite, se lipeste numarul dorit, cu folie neagra (sau rosie daca asa trebe pt. leasing) si gata! Au ei exact fonturile cifrelor si literelor ca la un numar original, iti pun si drapelul Romaniei acolo in stanga placutei si acel "RO", tot tacamul...daca te uiti de la 2-3m nici nu zici ca-i mesterit numarul! Ti le poate face pe loc, daca vrea si are timp, e f. simplu... arigato.gif
Baby Blues
de facut se pot face usor, dar vezi ca se ridica certificatul de inmatriculare daca nu sunt omologate. In afara de asta primesti si amenda.
Alex-F1
Pai stati umpic....daca omului i s-a spus de la politie sa-si faca in alta parte artizanal (cel putin io asa am inteles din ce-a scris 'nea admin biggrin.gif ), atunci cum e faza? Te trimit sa-ti faci un numar manarit si-apoi iti dau amenda + iti ridica talonul??? blink.gif Sau nu de la politie ti s-a spus sa-ti faci numere artizanale?
Impulse
Numerele de inmatriculare au un STAS care trebuie indeplinit. In afara dimensiunilor standard, numarul trebuie sa fie realizat cu vopseaua reflectorizanta speciala pentru timp de noapte. In plus daca te uiti atent la numar dintr-un anumit unghi vei vedea ca in diverse locuri este si scris ceva pe el (parca RAR) pentru a evidentia provenienta si probabil pentru a se evita falsificarea lor.
CRG
dar am vazut ieri o octavia cu 6 cifre, in leasing..
R a z v a n
cred ca trebuie sa va intrebati unde se fac numerele de motocicleta...
eddie
Adevarul ca nu se prea vrea sa se faca numere patrate pentru masini.De ce?Habar n-am....or avea ei vreun interes
La unele masini e si aiurea sa pui numere normale,se potriveste ca nuca-n perete.Stiu pe cineva cu un Land Cruiser cu un numar normal indoit dupa colt ,ca sa aiba loc...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.