Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A inceput sa ninga...
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
f1anatic
Fac umbra de vreo 28 ani...e zapada cea mai timpurie... 12 Octombrie 2006. Si asta e undeva mai la sud de orasul meu natal si clar ca nu la munte. Ca sa zic asa...paralela 45 este cam la 300 de mile (cam 500 km) la NORD de aici - in linie drepta...nu pe sosea (vreo 400 mile).

UPDATE: acum viscoleste si a inceput sa se depuna pe case.

In RO am prins zapada in Iunie prin 1991-1992 in orasul natal.
James Kilowatt
Pai 500km nord de paralele 45 inseama cam paralela 50. Adica, latitudinea Bruxelles-ului smile.gif La Bruxelles temperatura variaza cam intre 0 si 30, in Galati variaza intre -25 si +40.....
f1anatic
QUOTE(MR28673)
Pai 500km nord de paralele 45 inseama cam paralela 50. Adica, latitudinea Bruxelles-ului smile.gif La Bruxelles temperatura variaza cam intre 0 si 30, in Galati variaza intre -25 si +40.....


Fratele meu alb...sint la SUD de P45.
Alex-F1
QUOTE(f1anatic)
Si asta e undeva mai la sud de orasul meu natal........In RO am prins zapada in Iunie prin 1991-1992 in orasul natal


Moshu, una si cu una fac doua, dar de cand si pana unde ai tu doua orase natale??? :scratchchin: Zi-ne si noua cum teava de la pusca ta ai reusit performanta asta??? laugh.gif tongue.gif Sau ai inceput sa uiti limba romaneste? :bash:
Kry_Sty
s`a incurcat ma... el vroia sa zica in romania de orasu lui natal, si probabil in chomolungma sau ma rog orasu in care locuieste acu... :minigun:
ozz86651
N-are paralela saraca treaba cu clima... decit asa, vag. Pai SF cred ca e prin dreptul nordului africii sau sudului greciei si-s 15 grade vara foarte frecvent.
guerilla
QUOTE(Alex-F1)
QUOTE(f1anatic)
Si asta e undeva mai la sud de orasul meu natal........In RO am prins zapada in Iunie prin 1991-1992 in orasul natal


Moshu, una si cu una fac doua, dar de cand si pana unde ai tu doua orase natale??? :scratchchin: Zi-ne si noua cum teava de la pusca ta ai reusit performanta asta??? laugh.gif tongue.gif Sau ai inceput sa uiti limba romaneste? :bash:


pai ce n-ai inteles??! blink.gif
orasul natal=X
locatia in care ninge=Y
f1natic spune ca ninge la Y si ca Y este situat "undeva mai la sud de X". " in iunie 1991-1992 a prins zapada in orasul X".
acu inginereste, e mai clar? blush.gif
DORU
QUOTE(f1anatic)
QUOTE(MR28673)
Pai 500km nord de paralele 45 inseama cam paralela 50. Adica, latitudinea Bruxelles-ului smile.gif La Bruxelles temperatura variaza cam intre 0 si 30, in Galati variaza intre -25 si +40.....


Fratele meu alb...sint la SUD de P45.


Fratele meu alb, nu-mi spune ca in RO orasul tau natal e Galati ! :notworthy: :bounce:
mike.omega
Mai grav e cand ninge in a 2-a zis de Pasti biggrin.gif
Revenind la idee, eu maine ma duc cu prietenii la un ultim gratar pe anu asta, pe plaja smile.gif
f1anatic
QUOTE(guerilla)
pai ce n-ai inteles??! blink.gif
orasul natal=X
locatia in care ninge=Y
f1natic spune ca ninge la Y si ca Y este situat "undeva mai la sud de X". " in iunie 1991-1992 a prins zapada in orasul X".
acu inginereste, e mai clar? blush.gif


Dom'le adminii astia ie baietzi capabili si pricepe tot.
guerilla
dom'le, facem si noi ce putem biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.