Help - Search - Members - Calendar
Full Version: IGNIS/se poate cupla un Mp3 pe langa RadioCd-ul din dotare?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Ignis
MANOLE89508
Am o mica nemultzumire de dotarea masini mele (un IGNIS 1.3 GS), pe linie audio band.gif Dupa cum se stie varianta de "varf"al acestui autoturism, este aceea de a opta ptr. un Radio-C.D., fie el si un BLAUPUNKT :angel:.Constat insa ca totusi as avea nevoie de un Mp3 player si nu stiu dak e posibila "cuplarea"lui cu linia montata de fabricant :boxing: si daca acesta ar avea acelasi HI-FI........voi ati avut asemenea probleme ? Cum ati rezolvat?.....Si inca ceva ar putea fii magazia de Cd-uri o solutie.....ati recomanda-o????? :wave:
Florin50070
Eu am rezolvat-o cu un modulator FM cu USB biggrin.gif
Constantin31866
Eu am un IPOD pe linga care mai exista o jucarie numita ITRIP adica un modulator MF programabil care poate emite pe orice frecventa FM.Solutie destul de eleganta(nu intervi cu nimic asupra casetofonului si ai si o gramada de muzica la dispozitie - 40GB = 10.000 ore de muzica).Mergind mult prin tara am intilnit zone unde frecventa posturilor locale se suprapunea peste frecventa aleasa de mine initial si trebuia reprogramta o alta frecventa manevra destul de usor de facut.
Nu-ti recomand modulatoarel cu doar 4 frevente(fixe)pentru ca sint sanse foarte mari sa te imbolnavesti de nervi, datorita suprapunerii cu posturile locale.Oricum in Bucuresti sint aproape toate frecventele ocupate de posturi oficiale sau pirat.E totusi o solutie, pentru ca nu am gasit pe nimeni sa se priceapa sa puna o amarita de mufa audio si sa dea o comanda la radiocasetofon(de fapt aici este problema).
Mai exista si alte tipuri de modulatoare programabile care pot merge cu orice sursa audio.Cauta pe Google.
Ionut-35
Eu folosesc un PDA pe care-l leg la cass printr-o caseta speciala si nu mai am batai de cap cu frecventze s.a.m.d.
rapstyle
eu am un PNA care il conectez la radio prin FM .. acum il am setat la 108.00 adica ultima frecventa, este oke daca nu iti doresti tuning audio smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.