Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme Servisare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
onet_bogdan
Cred ca sunt ghinionist...de circa 3 saptamani ma lovit unu, vina lui si-mi venea sa-l omor de ciuda...dar a scapat smile.gif...a urmat umblatura la asigurari si pe urma la sevice-ul Skoda de la Compexit Trading (nu am vrut sa fie reperata in alta parte). Am ajuns la Skoda si am aflat de domnul de acolo ca servisul e plin si ca ma poate programa peste 3 saptamani sad.gif ...nasol moment dar nu prea aveam de ales...sa intamplat mai repede sa se "redeschida listele" si sa facut comanda la piese si tot asha mi sa spus ca voi fii sunat pt a-mi lua mashina peste 3 saptamani (cred ca au ceva cu 3 saptamani smile.gif ) dar m-au sunat mai repede spre bucuria mea. Azi dimineatza mi-am lasat mashinuta la ei si mi-au zis ca dureaza o saptamana (nu 3 smile.gif ) sper sa fie mai repede ca nu amult de facut la ea, totul se inlocuieste si mai trebuie vopsita. E mult? e putin? Ce experiente de genul aceasta ati avut?
Lucian72846
In primul rand , bine ca ai solicitat numai service Skoda . Reparatia va fi ok , elemente originale si vopsea asemenea ! depinde cat de rau este lovita masina si ce reparatie necesita . In functie de aceste aspecte a fost estimata durata reparatiei . Bafta !
Butnaru71161
si ai primit masina la schimb?
am auzit ca se practica...
adica se fabrica masina intr-o zi si se inlocuieste o capota intr-o saptamina?
cam ciudat.
chestia cu aglomeratia in serive,ca nu au angajati destui, ca alea alea nu ma intereseaza. nu e treaba mea. ci a lor. cand se vinde o masina ar trebui sa spuna:"Daca o sa ai un far spart o sa stai cu ea 1 saptamina in service". si atunci sa vezi ce "cresc" vanzarile...
onet_bogdan
Masina a fost lobita in stanga-fata si a fost afectata aripa circa 20%, farul zgariat si rupte clemele, spoiler fata cu perforare, capota o zgarietura de circa 3 cm si la colt indoita f putin. Mi se schimba aripa,far,bandou, grilaj si mi se repara capota plus vopsire.
Lucian72846
Poate dura o saptamana ! Anumite reparatii ( chit , fuller , revopsire ) tehnologic necesita timpi de lucru ( uscare , slefuire , revopsire ) .
onet_bogdan
se poate sa dureze o saptamana, nu contest dar asha e de nasol fara mashina.
Lucian72846
Corect !
Kry_Sty
nu e mult o saptamana, dar daca s`ar tine de cuvant ar fi lucru mare biggrin.gif ca asa toti promit si pana la urma o iei dupa o luna arigato.gif
onet_bogdan
Multumesc cristi de incurajare smile.gif .. pina acuma s-au tinut de promisiuni si la livrare si acuma cu programarea...sper sa se tine si cu reparatia.
Adr1an
Sper ca totul sa mearga ok.. la livrare au fost prompti... vedem si la reparatie.. Tine-ne la curent cu evolutia evenimentelor. Mai ales ca (sper sa NU trebuiasca) si eu o sa am de-a face cu Compexitu din Cluj.
onet_bogdan
Crede-ma Cristi nici eu nu am vrut sa am deaface cu servisul dar ce sa fac daca tocmai ma duceam la Compexit sa-mi montez niste aparatori de noroi si in intersectia cu Str. Buna ziua a intrat unu in mine ... iti dai seama la mai putin de 15 m de Compexit. Am sa va tin la curent.
onet_bogdan
...si uite ca azi sa implinit saptamana de cand nu am mashina sad.gif . Am sunat la cei de la Compexit si am aflat ca in procesul de reparare au mai gasit si ceva suport de aripa rupt pe care l-au comandat. Au zis ca azi intra la vopsit si pe dupamasa e gata. Eu nu-mi fac sperante pentru azi...ma ghindesc ca pe maine cel mai sigur si pe poimaine in cel mai rau caz.
onet_bogdan
si uite ca dupa 9 zile am primit si eu masina...super bine arata...totul nou ... un punct in plus pentru Compezit Service.
Adr1an
Multumim pentru ca ne-ai tinut la curent. Asteptam si eu cu sufletul la gura sa vedem ce "poama" sunt clujenii de la Compexit Trading. Cred ca o sa dorm putin mai bine cand stiu ca daca apar ceva probleme baietii sunt prompti cu servisul.
Kry_Sty
sa speram ca nu ai fost prea bucuros cand ai primit masina si ai insepectat`o cu atentie... ai grija ca pot fi diferente de culoare sau ce ai lovit tu poate au indreptat si nu au inlocuit, deci pot fi si aici defecte... sa te uiti mai atent si sa ne spui... bafta:)
TLS-09
Sa nu o duci la spalatorie cam 2 saptamaini indiferent cat de murdara va fi. Pentru o masina proaspat vopsita(chiar si partial) e mai bine asa.
onet_bogdan
weekend fiind am avut mai mult timp sa studiez masinuta. Din cate ma pricep eu e o lucrare facuta de profesionisti, e ca si noua. Aripa e noua, farul clar e unul nou...la fel si spoilerul iar la capota nu se vede nimik deorebit. Nici praf pe motor nu aveam doar la sofer pe prag si pe presul de cauciuc era ceva mizerie. In momentul in care mi sa predat masina am intrebat daca sunt ceva restrictii fiind proaspat vopsita iar tipul mi-a zis ca sa nu o spal la perii vre-o 10 zile la care eu i-am zis ca nu am spalat-o la perii niciodata si nu intentionez sa incep acuma, o spal doar cu spuma activa, la care tipul a zis atunci nu o sa am probleme deloc. Concluzia e ca e un service de nota 10 atat ca personal cat si ca si mesteri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.