Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme opel vectra a ajutooor
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Bogdan89455
am un opel vectra a motor 1,8 c18nz din 1992. e pe gpl cu instalatie BRC. problema e urmatoarea: cand e rece motorul nu tine relantiul pe GPL. dupa ce se infierbanta nu mai face figuri decat foarte rar la viteza mare cand scot din viteze se mai opreste. de unde poate fi defectiunea ?
James Kilowatt
Nu mai deschide 100 topicuri cu acelasi subiect.
Eu ti-am dat cateva sugestii dincolo smile.gif
Bogdan89455
nu sunt nici bujiile si nici fisele ca abia le-am schimbat...nici din reglaje la gaz pt ca nu a umblat nimenni...pur si simplu a inceput asa deodata sa faca asta...si treb sa astept vreo 15 min pana se infierbanta motorul, nu 5 min....inainte trecea repede..dupa 2-3 minute mergea perfect....
Alex72215
am avut si eu cceasi problema la o SuperNova pe injectie, era de la o siguranta(cea de la pompa de injectie) care era oxidata... am schimbat-o si nu mai avea probleme...la mine daca nu mergeam cu ea turata pe loc se oprea motorul...
sugestie nu mai spalati motorul acolo unde aia nu au idee cum sa o faca...asta a fost motivul la mine biggrin.gif
James Kilowatt
Ce treaba are pompa de injectie cu mersul pe GPL? blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.