Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nu accelereaza in timp real
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
stefan69390
salutare.am si eu o problema. ford mondeo 1.8i 115 cp din '96. fie ca e cald fie ca e rece motorul face aceeasi faza:bag piciorul in acceleratie se balbaie o secunda si abia apoi sare turometrul. am curatat senzor de aer.poate fi de la bujii?nu ma prea pricep.poate imi raspunde si mie cineva
r4mp
pai depinde si la ce turatie esti cand zici ca dai talpa.. fiind benzina incearca sa fi peste 2700 ture cand accelerezi brusc.. pe la valoarea asta incepe sa se simta cat de cat cuplu la benzinare
florin55503
QUOTE(r4mp)
pai depinde si la ce turatie esti cand zici ca dai talpa.. fiind benzina incearca sa fi peste 2700 ture cand accelerezi brusc.. pe la valoarea asta incepe sa se simta cat de cat cuplu la benzinare


nu cred ca asta sa fie problema. e ceva din amestecul de aer si benzina. indiferent la ce turatie raspunsul motorului la apasarea pedalei ar trebui sa fie imediat(chiar daca masina nu trage)
James Kilowatt
Injectoare infundate?
Cu consumul cum stai?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.