Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Problema suspecta la Astra 1,9 anul 2002.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Robert89330
Am o problema f suspecta cu Astra 1,9 din 2002: cateodata... mai rar, cand ii vine ei in minte, ma lasa fara acumulator peste noapte... parcata. Masor, daca incarca... incarca pe la 12.5 (normalul e 14). Alteori insa incarca aproape de 13. Daca intrerup legatura intre inchiderea centralizata, incarca la fix. Problema insa e ca, daca fac acest lucru, nu mai am servo. Si volanul stiti si voi ce greu se misca fara servo. Am dus la electrician si nici n-a vrut sa se atinga sustinand ca e prea dubios sa incerce. Aveti idei?
DORU
O vizita la service Opel este chiar asa o idee rea ?
florin55503
inseamna ca ai ceva care iti fura curent. dar ca sa fii exact trebuie mers la service
ionut83652
ai putea fi mai multe probleme in primul rand releul alternatorului care are vreo buba si nu incarca tot timpul poate sa dus bateria si astea cand se duc se rup de o data nu scad usor adica azi pleaca f bine si maine no mai ia deloc in schimb iti recomand sa masori bateria 20-30 min si cu inchiderea centralizata si fara si vezi daca consuma curent (foloseste un multimetru digital )mai mult cu inchiderea sau fara daca coscuma mi mult cu inchiderea centralizata vezi s anu fie blocat vreo unul din motare sau la usi pe unde intra cablul in portiere sa nu fie dezizolat vreo unul si sa faca masa cu portiera !pentru altei idei ipatiru@yahoo.com
Robert89330
Merci pt idei... la Opel Service nu l-am dus din prima, deoarece nu imi permit (pana la salar macar). Data trecut pt schimb de ulei, de filtru si 2 placute de frana (astea dupa ce am precizat ca alea sa NU mi le schimbe - deoarece le pot face si eu) am platit 8 milioane. Nu din cauza bateriei, am luat baterie noua si patesc si cu asta la fel. O sa verific inchiderea centralizata si cablurile, merci f mult pt sugestii...
DORU
Nu e un repros, dar la achizitionarea unei masini, te interesezi despre costurile de intretinere. Repet, no offence. arigato.gif
florin55503
QUOTE(Robert89330)
Merci pt idei... la Opel Service nu l-am dus din prima, deoarece nu imi permit (pana la salar macar). Data trecut pt schimb de ulei, de filtru si 2 placute de frana (astea dupa ce am precizat ca alea sa NU mi le schimbe - deoarece le pot face si eu) am platit 8 milioane. Nu din cauza bateriei, am luat baterie noua si patesc si cu asta la fel. O sa verific inchiderea centralizata si cablurile, merci f mult pt sugestii...


pai nu mai face schimburile de ulei la opel dar in probleme destul de ciudate cum e asta eu zic ca e mai bine la ei. in fine daca gasesti un electrician bun se poate rezolva si asa
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.