Help - Search - Members - Calendar
Full Version: bujii pentru G.P.L.?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
popa76414
Are cineva idee ce bujii sunt mai bune pentru masinile cu g.p.l., pt. ca in urma cu 2 saptamani am pus niste bujii bosch de 6 amperi si m-a rupt la consum . Acum le-am pus pe cele vechi la loc dar vreau sa le schimb cu unele noi si nu stiu de care si de cati amperi.
James Kilowatt
Pune ce recomanda constructorul. Conteaza distanta intre electrozi, nu amperii, si temperatura de autocuratare.
Speciale pentru GPL stiu de astea
http://www.brisk.biz/index.php?page=svicky_silver.html,
modelul DR17YS pentru mine. Insa nu le-am testat. Cineva care le-a incercat spunea ca merg super pe gaz, insa la turatii inalte pe benzina pierde din putere datorita (probabil) a distantei prea mici intre electrozi.

Personal merg cu bujiile recomandate de constructor si sunt multumit de consum.

PS
Verifica si fisele, si mie imi halea cam mult si mergea cam prost la un moment dat, insa erau fisele nu bujiile. Gazul are cifra octanica ridicata si e pretentios la calitatea scanteii.
Radu56873
eu merg de un an jumate' cu aceleasi bujii care le-am folosit si pe benzina. si nu am nici o problema...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.