Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pareri audi A6
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
cristian79720
as dori sa imi cumpar un audi A6.oscilez intre o motorizare 2.7 tdi si un 2.0 benzina.in ambele variante vreau cutie automata.pt cei care au unu din cele 2 modele as dori niste pareri.consum ,revizii,nivel zgomot ,eventuale probleme....lucruri pe care nu le poti observa intr-un drive test de 10-15 min.pt cei care se pricep as dori si un sfat ,care este alegerea optima intre audi A6 ,BMW seria 5 si VOLVO S80,sau daca are cineva o sugestie,in limita de pret 35 mii cip(sau pe acolo) o motorizare diesel sau benzina 150-170cp.precizez ca nu pretul este criteriu de alegere ci calitatea si confortul.
va multumesc sa auzim de bine
alexandru-179
eu as merge pe BMW 520D 163cp 29.900 euro CIP...bafta
ionut83652
la a6 o probleme este cutia automata functioneaza dor cu un tip de lichid daca pui alceva se stica .Taicamiu a schimbat 3 cutii cat despre bmv nu mi se par nici ff elegante nici foarte durabile iar volvo e varza la capitolul confort interior are bord de tir! biggrin.gif
HalbaSus
QUOTE(Laurentiu85834)
QUOTE(cristian79720)
as dori sa imi cumpar un audi A6.oscilez intre o motorizare 2.7 tdi si un 2.0 benzina.in ambele variante vreau cutie automata.pt cei care au unu din cele 2 modele as dori niste pareri.consum ,revizii,nivel zgomot ,eventuale probleme....lucruri pe care nu le poti observa intr-un drive test de 10-15 min.pt cei care se pricep as dori si un sfat ,care este alegerea optima intre audi A6 ,BMW seria 5 si VOLVO S80,sau daca are cineva o sugestie,in limita de pret 35 mii cip(sau pe acolo) o motorizare diesel sau benzina 150-170cp.precizez ca nu pretul este criteriu de alegere ci calitatea si confortul.
va multumesc sa auzim de bine


si eu caut o masina in acest moment o masina din aceeasi clasa.

a6
-----
eu mi-am configurat un audi a6 2.0 tfsi m/t la 38000 euro cip.
vorbiind de pret/ performante/ consum, daca vei consulta brosurile dealer-ului vei vedea ca virgula caracteristicile 2tfsi si 2.7 tdi sunt aceleasi. nu stiu cat de fiabil este motorul 2tfsi, care echipeaza si noul passatul si care are 200 cp.

seria5
------
are tractiune spate.
interior spartan, specific bmw.
performante bune.

523 i = 31980 euro cip baza

urmatoare motorizare benzina, care are si tractiune integrala, este 525: euro 34980 / 37480 cip baza

520 d = 31980 euro cip baza

urmatoare motorizare diesel, 525 = 35480 euro cip baza; tractiune integrala diesel 530 = 41480 euro cip baza

volvo 80
----------
masina interesanta, dar cel putin la constanta, si am auzit ca nu numai la constanta, service-ul este un dezastru.

lexus is 250 luxury
---------------------
azi am aflat ca toyota romania comercializeaza lexus. is 250 v6 208 cp este o masina superba si pachetul luxury, care este full (trapa electrica, sitem de navigatie cu comada vocala + touch screen, sistem audi mark levinson, bluetooth, etc), ajunge 34600 euro cip m/t si 36000 euro cip a/t. are tractiune spate.

se pare ca varianta awd (tractiune integrala) o comercializeza domautomobile (vis-a-vis de antena 1)

este o masina care are ca si concurenti a4, seria 3, infiniti g35, clasa c, dar le bate de departe. poate acura tl (honda accord varianta americana), o alta super masina, sa-i faca fata.


Ti-am mutat mesajul in versus: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=12482
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.